Wydarzenia

20 x PLASTPOL!

By  | 

20 x PLASTPOL!

Jubileuszowa edycja jednych z najlepszych targów branży tworzyw sztucznych i gumy w Europie zapowiada się z nowym rekordem! Zapraszamy 17-20 maja 2016.

Redakcja czasopisma SZEF Utrzymania Ruchu również zaprasza na swoje stoisko! Będziemy czekać na Państwa od 17-20 maja 2016 roku 🙂

 

Ponad 800 firm z 31 krajów całego świata to skala rozmachu, jaką osiągnęły przez 20 lat swego istnienia Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Wystawa oceniana jest, jako jedna z najlepszych imprez sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Nowe maszyny w ruchu, innowacyjne technologie, interesujące komponenty do produkcji – tego z pewnością nie zabraknie w 2016 roku w Kielcach. Już teraz warto wpisać majowy PLASTPOL w kalendarz najważniejszych imprez, na których nie powinno zabraknąć firm z branży.

Reprezentujące sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy targi PLASTPOL, to w ofercie wystawienniczej Targów Kielce, wciąż jedna z najbardziej „międzynarodowych” imprez, odnotowujących ciągły wzrost. Rok 2015 był rekordowy, wystawę odwiedziło ponad 18 tysięcy specjalistów – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Także powierzchnia targów rośnie z roku na rok. Podczas XIX edycji ekspozycja zajęła 30 000 metrów kwadratowych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PLASTPOL to już od wielu lat miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Szczególnymi wydarzeniami podczas targów w 2015 roku, była konferencja prasowa Plastics Europe, na której poruszano temat pozycji i roli polskich firm na tle europejskiej branży, odbyło się także polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze. Targom towarzyszyły liczne pokazy działających maszyn, warsztaty.

Rosnąca siła branżowego spotkania, jakim są Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, to odzwierciedlenie dobrej kondycji tego sektora przemysłu. Według danych Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope Polska zajmuje szóstą pozycję w Europie, pod względem zużycia tworzyw. Analizy długoterminowe także pokazują stabilny wzrost branży w Polsce, co widać zwłaszcza na przykładzie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy – w ciągu minionych 15 lat polska produkcja wzrosła aż trzykrotnie.

Co zobaczymy w 2016 roku podczas PLASTPOLU w Targach Kielce? Prezentacje najnowszych maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych, komponentów czy technologii recyklingu. Oprócz gotowych produktów, firmy pochwalą się liniami technologicznymi i procesami przetwórczymi produktów. Nie zabraknie tematycznych konferencji, spotkań ze specjalistami i praktykami branży.

Targi Kielce i PLASTPOL zapraszają 17-20 maja 2016 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *