Automatyka i mechanika

Automatyczna identyfikacja próbek laboratoryjnych

By  | 

Czy liczba próbek, które musisz obsłużyć, wciąż rośnie? Być może metody identyfikacji i śledzenia próbek, z których aktualnie korzystasz, stały się mało wydajne i zbyt czasochłonne, ponieważ nie były przewidziane do obsługi tak dużych ilości próbek. Dzięki automatyzacji identyfikacji próbek laboratoria, które obsługują dużą liczbę próbek, mogą zaoszczędzić wiele czasu i zainwestować go np. w rozwój.

Integracja z LIMS
W celu zautomatyzowania identyfikacji próbek dedykowane oprogramowanie do tworzenia etykiet próbek powinno zostać zintegrowane z systemem zarządzania informacjami w laboratorium (LIMS). Pozwoli to pracownikom laboratorium na łatwiejsze przenoszenie danych o próbkach, dostępnych w LIMS, na etykiety dla poszczególnych próbek. Po pierwszej konfiguracji oprogramowania wystarczy kilka kliknięć by wydrukować etykiety identyfikacyjne dla przywożonych do laboratorium próbek.

Druk na miejscu
Profesjonalne etykiety do identyfikacji próbek można drukować na miejscu w każdym laboratorium korzystając z niewielkiej, przemysłowej drukarki termotransferowej firmy Brady. Wystarczy podłączyć ją do komputera połączonego z systemem LIMS, a oprogramowanie Brady zautomatyzuje proces drukowania. W specjalistycznych drukarkach, takich jak drukarka etykiet BBP™12, stosowane są sprawdzone kalki, odporne na działanie substancji chemicznych, np. w procesie barwienia, a także na ekstremalnie niskie temperatury ciekłego azotu w procesie przechowywania próbek. Dzięki temu etykieta nałożona podczas poboru próbki zachowuje dane identyfikacyjne przez cały okres magazynowania i przetwarzania.

Etykiety, które naprawdę trzymają

W wysokiej jakości etykietach do próbek wykorzystuje się specjalnie opracowane i trwałe kleje, które dobrze radzą sobie w warunkach laboratoryjnych. Tam, gdzie inne etykiety odklejają się, specjalne etykiety do próbek zachowują odporność i przylegają nawet po wystawieniu ich na działanie środków chemicznych stosowanych w laboratoriach lub ekstremalnych temperatur. Dedykowane etykiety do próbek, w połączeniu ze specjalistycznymi kalkami i oprogramowaniem do tworzenia etykiet zintegrowanym z systemem LIMS, pozwalają zbudować wydajny, zautomatyzowany, wysokiej jakości proces identyfikacji próbek.

Skontaktuj się z firmą Brady pod adresem emea_request@bradycorp.com i zamów nasz przewodnik „5 kroków do automatycznej identyfikacji próbek”.

Informacje na temat firmy Brady Corporation

Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania oraz oprogramowanie. Założona w 1914 r. firma ma zróżnicowaną bazę klientów z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej oraz wielu innych. Firma Brady ma swoją główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin i zatrudnia około 6400 pracowników w różnych oddziałach na całym świecie (stan z 1 sierpnia 2014 r.). Wartość sprzedaży produktów firmy Brady w roku podatkowym 2014 wyniosła ok. 1,23 mld USD. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.bradycorp.com.

Van de Putte Tom
emea_request_marcom@bradycorp.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *