Przemysł 4.0

Baumer inwestuje w nowe centrom rozwojowe i logistyczne przy Jeziorze Bodeńskim.

By  | 

Firma Baumer, specjalizująca się w produkcji czujników inwestuje w nowy budynek w Stockach przy Jeziorze Bodeńskim (niedaleko Konstancji) w południowych Niemczech. Na terenie budowy w Stockach – Bodman-Ludwigshafen poza centrum logistycznym dla Europy powstaną też nowe centra badawczo-rozwojowe i produkcyjne. Wartość inwestycji wynosi około 30 milionów euro. Dzięki temu, ta rodzinna firma o międzynarodowym zasięgu ma zamiar zapewnić zrównoważony i długoterminowy rozwój grupy Baumer.

Zadaniem nowego centrum logistycznego dla Europy będzie zapewnienie szybszej i bardziej elastycznej reakcji na gwałtownie zmieniające się zapotrzebowania rynku. W nowym centrum badawczo-rozwojowym szczególna uwaga będzie poświęcana najnowszym standardom infrastrukturalnym zapewniającym komunikację wyższego poziomu pomiędzy użytkownikami a maszynami (Industry 4.0). Projekt jest realizowany w kilku etapach. W ciągu tego roku na powierzchni 48 tys. metrów kwadratowych ma powstać trzypiętrowy budynek produkcyjny oraz budynki logistyki i administracji.

W początkowej fazie w nowych budynkach powstanie od 300 do 400 miejsc pracy. Otwarcie nowego centrum high-tech zaplanowano na jesień 2017 roku.

8532-1

Fot.: Uroczyste rozpoczęcie prac przy budowie nowego centrum rozwojowego i logistycznego w Stockach przy Jeziorze Bodeńskim.

Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.
Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com

Baumer Sp.z.o.o.
ul. Odrowąża 15
03-310 Warszawa
Poland
– –
Phone : +48 228321550
Fax : +48 228323465
sales.pl@baumer.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *