Automatyka i mechanika

B&R odnotowuje dwucyfrowy wzrost.

By  | 

Lider automatyzacji nadal wyprzedza konkurencję pod względem wzrostu rynkowego.

Firma B&R w 2015 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży o wartości 535 milionów € uzyskując imponujący wzrost o 10 % w porównaniu do roku poprzedniego. „Dzięki temu znacznie wyprzedzamy tempo rozwoju rynku automatyki, które według ZVEI (przyp. nr 1),” powiedział Dyrektor Generalny Peter Gucher podczas konferencji prasowej B&R na targach w Hanowerze. „Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym na świecie prywatnym przedsię-biorstwem w dziedzinie automatyki przemysłowej i monitoringu.”

Nadal rośnie też liczba osób zatrudnionych w B&R. Pod koniec 2015 roku firma B&R zatrudniała łącznie 2820 pracowników na całym świecie – o 170 więcej niż w roku poprzednim. „Zainwestowaliśmy znaczne su-my w rozwój naszej sieci handlowej, szczególnie w USA,” podkreślił Gucher.

Silni w Stanach.
B&R prowadzi działalność w kraju partnerskim tegorocznych targów w Hanowerze od 1987 roku. W chwili obecnej firma posiada sieć 25 biur w całym kraju. USA przyczyniły się do stałego wzrostu sprzedaży B&R na przestrzeni lat, a aktualnie generują 16% łącznych przychodów firmy.

Rozwój segmentu sterowania procesem.
Poza tym, że wchodzimy na nowe geograficznie rynki,” dodaje Gucher, „docieramy również do nowych segmentów rynkowych.” Od ostatnich kilku miesięcy firma B&R wdraża system kontroli procesu APROL w Azji i Europie. „Po latach ciągłego budowania zespołu ekspertów ds. automatyzacji procesów i fabryk aktualnie znajdujemy się w doskonałym miejscu, aby zrobić duże postępy w tej dziedzinie.

wzrost bir

To dwucyfrowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

Inteligentny system przenośników napędzany silnikami liniowymi.
B&R od dawna jest pionierem nowych trendów w technologii automatyzacji. Poza opracowanym nowator-skim sieciowym HMI – mapp View – na targach w Hanowerze firma B&R przedstawiła również niezwykle ela-styczny system inteligentnych przenośników oparty na technologii silników liniowych, który w przyszłości będzie odgrywał kluczową rolę w inteligentnych rozwiązaniach dla produkcji.

„Technologia ta oznacza ogromny postęp w elastyczności logistyki transportu bliskiego,” wyjaśnia Gucher. „W porównaniu z tradycyjnym systemem przenośników łańcuchowych i taśmowych nasze rozwiązanie zupeł-nie na nowo podchodzi do transportu produktów w zakładzie.” Korzyści dla klientów będą obejmowały zwiększenie tempa produkcji, zwiększenie wydajności produkcji, większą elastyczność i niższe koszty utrzy-mania – wszystko to, dzięki dążeniu B&R do zapewnienia naprawdę przemysłowej jakości konstrukcji.

Przypis nr 1.: ZVEI (Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie), wg. stowarzyszenia niemieckich producentów urządzeń elektrycznych i elektronicznych wynosi trzy do czterech procent.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *