Wydarzenia

Certyfikat ISO 9001 znakiem jakości dla firmy EMERSON

By  | 

Firma Emerson poinformowała, że jej pion zajmujący się napędami i silnikami uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Certyfikat obejmuje 20 placówek Control Techniques i Leroy-Somer, tzw. „centrów automatyzacji”, w Europie Zachodniej, a do roku 2017 mają do nich dołączyć kolejne zakłady.

System zarządzania jakością wdrożony przez Emerson oparty jest na podręczniku jakości i na 11 nowych podstawowych procesach obejmujących centra automatyzacji. Procesy zostały opracowane i wprowadzone przez międzynarodowy zespół pracowników Control Techniques i Leroy-Somer. Każdy członek zespołu prawie rok pracującego nad projektem posiadał specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie zarządzania jakością.

Zakład Emerson we Włoszech, jako główna z 20 placówek w Europie Zachodniej, uzyskał certyfikat nadany przez niezależny organ certyfikacyjny DNV-GL, a do roku 2017 certyfikacja będzie obejmować łącznie 28 zakładów na całym świecie, w tym w RPA, Dubaju i Indiach.

„Ta certyfikacja jest wyrazem uznania dla naszej firmy i jej zaangażowania we wspieranie wdrażanych przez nas rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Wzmacnia ona także nasze dążenie do zapewniania najwyższego poziomu zadowolenia klientów” — powiedział Tommaso Manetti, dyrektor ds. systemu zarządzania jakością w pionie napędów i silników Emerson.

Certyfikacja ISO 9001 pozwala pionowi napędów i silników Emerson pokazać, że oferuje on produkty i usługi jednolicie wysokiej jakości, a jednocześnie służy jako narzędzie usprawniające procesy i umożliwiające podniesienie efektywności działania. Zwiększa to także zdolność firmy do spełniania oczekiwań klientów i zapewnia spójną podstawę dla jej rozwoju i osiągania trwałych sukcesów oraz wprowadza w firmie filozofię ciągłych ulepszeń opartych na obiektywnych pomiarach. We wrześniu wydano wersję ISO 9001:2015, a Emerson ma teraz trzy lata na migrację do najnowszej edycji tego sztandarowego systemu zarządzania jakością.

O firmie Emerson:

Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2014 wyniosła 24,5 mld USD.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com.

O firmie Emerson Industrial Automation:

Emerson Industrial Automation, oddział firmy Emerson jest globalnym dostawcą technologii pozwalających zwiększyć produktywność, efektywność i jakość z wielu dziedzin przemysłu. Do produktów firmy należą prądnice, silniki elektryczne i napędy, urządzenia dystrybucji energii elektrycznej i mechanicznej, elementy automatyki płynów oraz systemy ultradźwiękowego łączenia materiałów. Do Emerson należą takie marki, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrialAutomation.com.

O firmach Control Techniques i Leroy-Somer:

Będące częścią koncernu Emerson Industrial Automation, Control Techniques i Leroy-Somer już od wielu lat prowadzą globalną działalność jako firmy siostrzane, każda z nich w zakresie swojej specjalizacji i doświadczenia. Obecnie ich połączona działalność pozwalają zaoferować optymalną technologię napędów i silników oraz rozwiązania z zakresu automatyki dostosowanych do konkretnych dziedzin przemysłu i wymogów klienta, przy silnym lokalnym wsparciu technicznym i globalnym wsparciu sprzedaży.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrial.com/Automation.

Źródło: EMERSON

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *