Automatyka i mechanika

Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP.

By  | 

Integracja interfejsu „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” jest dostępna od września tego roku. EPLAN jest zatem pierwszym i jak dotąd jedynym systemem CAE wymienionym w cenniku SAP z bezpośrednim, certyfikowanym interfejsem integracyjnym.

Nowy interfejs „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” pozwala na bezpieczne przechowywanie projektów w systemie SAP poprzez wymianę wykazów części. Dodatkowymi korzyściami jakie wynikają z możliwości przekazywania danych projektowych pomiędzy departamentami, jest kontrola dostępu użytkowników poprzez system autoryzacyjny SAP, archiwizacja starszych wersji projektów, zarządzanie statusem oraz dostarczanie plików PDF, jak również w innych neutralnych formatach do wszystkich użytkowników SAP. Zaletą praktyczną jest brak konieczności integrowania dodatkowego systemu PDM. Maximilian Brandl, prezes EPLAN i Cideon, wyjaśnia: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że interfejs został wymieniony jako standardowy produkt SAP. To ogromny krok w stronę mechatroniki, jako że obok mechaniki i ośmiu pozostałych dostępnych dotąd interfejsów z odpowiadającymi im systemami authoringu, SAP wspiera obecnie również inżynierię elektryczną jako kolejną dyscyplinę w cyklu życia produktu.”

Mechatronika w zasięgu ręki.
W interfejsie wykorzystano nowy standard integracji z SAP, Engineering Control Center. Na jego bazie są dodawane do SAP wszystkie integracje CAD, takie jak Autodesk Inventor i inne. Zaletą dla użytkownika jest to, że jeśli pracuje on w środowisku multi-CAD, wszystkie interfejsy w SAP funkcjonują w ten sam sposób; charakteryzują się jednakowym wyglądem i obsługą. Dodatkowo, integracja EPLAN wspiera kompletny cykl życia produktu, z uwzględnieniem różnych dyscyplin.

Głęboka integracja w SAP
Ekscytująca jest sama idea głębokiej integracji w SAP: dostęp do zamówień klientów i struktury projektu w zakresie utrzymania, a także innych obiektów SAP, które można łatwo zrealizować metodą „drag and drop”. Pozwala to nie tylko połączyć projekt EPLAN z procesami SAP, lecz również ułatwia projektantowi odnalezienie odpowiednich obiektów SAP wewnątrz projektu EPLAN. Dzięki integracji z usługą aktualizacji systemu SAP, dane historyczne mogą być zarządzane w Platformie EPLAN według daty i numeru seryjnego. Wykorzystując mechanizmy dostępne w SAP można kontrolować również spójność danych i praw dostępu. SAP Workflow zapewnia kontrolowany przepływ danych EPLAN w obrębie całej firmy. Równocześnie, usługa Access Control Management z SAP definiuje konkretne grupy autoryzacji i prawa dostępu, zapewniając ochronę danych projektowych przed nieautoryzowanymi użytkownikami. W procesie składania zamówień, EPLAN udostępnia funkcje integracyjne SAP do przesyłania wykazów części. Nie służy to wyłącznie kompletowaniu projektu, lecz działa również w przypadku częściowych wykazów, które są zawczasu automatycznie wprowadzane do SAP. Za pomocą pojedynczego przycisku są one wprowadzane w tle bez interwencji użytkownika.

Połączony know-how.
Integracja Platformy EPLAN, SAP Product Lifecycle Management i SAP ERP została zrealizowana w ścisłej współpracy z firmą Cideon Software, będącą częścią Friedhelm Loh Group. Zintegrowany przepływ prac pomiędzy tymi czołowymi systemami funkcjonuje już od pierwszych etapów projektowania, poprzez produkcję aż po dystrybucję i utrzymanie.

Źródło: EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG

Cideon
Firma Cideon zapewnia doradztwo i wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie implementowania innowacji i optymalizacji procesów inżynieryjnych mających na celu zwiększanie wydajności, korzyści dla klientów i wartości biznesowej. Jej działania koncentrują się na różnych sekcjach w ramach projektu, jak również administrowaniu i zarządzaniu danymi produktów, realizowanymi poprzez integrację w systemy kontroli zasobami. Cideon jest jedną z dwóch firm w regionie niemieckojęzycznym, które uzyskały status Autodesk Platinum Partner, a także partnerem rozwoju dla SAP SE. Cideon angażuje się w technologię pojazdów szynowych od 1992 roku i od tego czasu stał się jednym z najważniejszych dostawców usług inżynieryjnych. Zatrudnia około 450 pracowników w 18 lokalizacjach. Cideon stanowi część Friedhelm Loh Group i zgodnie z hasłem »Cideon – efficient engineering» służy doświadczeniem z zakresu mechaniki i mechatroniki, jak również integracji ERP/PLM i inżynierii.

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@EPLAN.de
www.EPLAN.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180.
Hagelschuer.B@EPLAN.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *