Energetyka

Chropowate, wypukłe lub wklęsłe powierzchnie? Podzespoły o różnych wysokościach?

By  | 

Chropowate, wypukłe lub wklęsłe powierzchnie? Podzespoły o różnych wysokościach? Wkładki termiczne Aavid eliminują te problemy.

Rozpowszechnienie urządzeń elektronicznych wiąże się z naciskiem na zmniejszanie ich wymiarów. Inżynierowie muszą tak projektować nowe urządzenia, aby w mniejszej przestrzeni zmieścić więcej mocy. Często muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami, ponieważ różnice temperatur między podzespołami emitującymi ciepło, a chłodnymi powierzchniami mogą wynosić ±20% lub więcej.

Wszystkie wkładki termiczne spełniają wymogi określone w rozporządzeniach RoHS i REACH. Nie zawierają fluorowców i substancji niebezpiecznych dla środowiska. Przystosowane są do pracy w zakresie temperatur -40°C do 150°C oraz dostępne w wariantach o grubości 1, 2 lub 3 mm. Wkładki termiczne są odporne na przebijanie, cięcie i rozdarcie.

Wkładki termiczne Superthermal o wysokich parametrach przewodnictwa cieplnego wykorzystują zastrzeżoną technologię ułożenia włókien, która pozwala uzyskać wysokie przewodnictwo cieplne właściwe dla włókna węglowego bez utraty elastyczności i właściwości przyczepnych polimeru. Charakteryzują się przewodnictwem cieplnym w zakresie 7,2 do 13,2 W/mK. Można je stosować do odprowadzania ciepła z procesorów, procesorów kart graficznych i oświetlenia LED o dużej gęstości diod.

Seria SoftFlex jest najbardziej różnorodną linią wkładek termicznych o najwyższej elastyczności. Wysoka elastyczność i przyczepność pozwala na znaczące zmniejszenie oporu cieplnego, a jednocześnie umożliwia na doskonałe dopasowanie do kształtów podzespołów i ich lepsze zabezpieczenie, a rezultacie zmniejszenie nacisku na płytkę drukowaną i tolerancję napięcia przebicia ≥10 (kVAC).

Wkładki termiczne Waveblocker mają bardzo dobre właściwości przenikalności fal elektromagnetycznych, co pozwala im absorbować zakłócenia powodowane przez fale EM. Mogą one pochłaniać fale elektromagnetyczne w paśmie od 10MHz do kilku GHz. Dzięki tej unikatowej funkcji, wkładki termiczne Aavid WaveBlocker są idealne do rozwiązywania problemów związanych z zakłóceniami powodowanymi przez fale elektromagnetyczne i odprowadzanie ciepła.

Informacje o firmie Aavid
Firma Aavid Thermalloy ma ponad 50 lat doświadczenia w opracowywaniu produktów, innowacji technologicznych i produkcji w zakresie rozwiązań odprowadzających ciepło. Współpracuje z największymi firmami technologicznymi, które korzystają z szerokiej gamy zaawansowanych technologii odprowadzania ciepła firmy Aavid. Firma posiada lokalne centra projektowe, globalne zakłady produkcyjne i profesjonalne wsparcie sprzedaży. Firma Aavid ma najszerszą w branży ofertę produktów, od rozwiązań chłodzenia przeznaczonych do najmniejszych płyt po rozwiązania do urządzeń przemysłowych o mocy kilku tysięcy kilowatów. Produkty firmy Aavid są używane w różnych urządzeniach, takich jak komputery osobiste, serwery, urządzenia medyczne, urządzenia UPS, a także branżach: nadawczej, transportowej, przemysłowej i odnawialnych źródeł energii.

Aavid Thermalloy Srl
Via del Fonditore, 4
40138 – Bologna
Italy
Kay BUCKLAND
Telefon: +39 051 764011
Faks: +39 051 764092
sales.eu@aavid.com
www.aavid.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *