IT

Dostęp dla użytkowników AutoCADa i ERP.

By  | 

Firma EPLAN powiększa krąg użytkowników programu EPLAN Data Portal i umacnia swoją pozycję globalnego dostawcy cyfrowych danych produktów. Dotychczas dostęp do około 600 tys. danych produktów i ponad 1,2 miliona wariantów konfiguracyjnych był możliwy tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN. Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie targów Hannover Messe zwiększy liczbę formatów wyjściowych w Data Portal. EPLAN zapewnia teraz użytkownikom dostęp do danych w formacie .dxf, dzięki czemu staje się dostępny dla znacznej grupy użytkowników programu AutoCAD, zwłaszcza z terenu Ameryki Północnej i Azji. Zyskają na tym dostawcy produktów reprezentowanych w EPLAN Data Portal, mogąc zwiększyć swój zasięg rynkowy. Kolejną nową zaletą będzie to, że dane komercyjne o wysokiej jakości staną się dostępne dla użytkowników ERP, PDM i PLM. Będą mogły być pobierane indywidualnie lub w postaci kompletnych pakietów danych. Począwszy od połowy maja wszyscy zainteresowani użytkownicy będą mogli się bezpłatnie rejestrować online.

8131-Haluk Menderes

Pozyskujemy nowe grupy użytkowników naszego portalu: z jednej strony są to użytkownicy ERP i PDM/PLM, którzy wymagają danych komercyjnych, a z drugiej strony ogromna rzesza użytkowników programu AutoCAD.”
Powiedział Haluk Menderes, Dyrektor Zarządzający EPLAN.

Monheim, Niemcy, 11 kwietnia 2016 – Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie targów Hannover Messe zwiększy liczbę formatów wyjściowych w Data Portal. Od czasu wprowadzenia najnowszej wersji w maju 2016, wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tysięcy danych produktów, niezależnych od aplikacji EPLAN. Muszą jedynie dokonać rejestracji online. »Pozyskujemy nowe grupy użytkowników naszego portalu: z jednej strony są to użytkownicy ERP i PDM/PLM, którzy wymagają danych komercyjnych, a z drugiej strony ogromna rzesza użytkowników programu AutoCAD.» powiedział Haluk Menderes, Dyrektor Zarządzający EPLAN. W zakresie planowania zasobów przedsiębiorstwa i zarządzania grupami produktów, dostępne są dane komercyjne łącznie z identyfikatorami produktu, identyfikatorami typu i informacjami opisowymi. Te dane były wcześniej zarezerwowane tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN.

Wraz z udostępnieniem najnowszej wersji, wszyscy użytkownicy systemów ERP i PDM/PLM będą mogli po zarejestrowaniu się uzyskać dostęp do danych wysokiej jakości. Dane te pochodzą bezpośrednio od ponad 120 producentów i mogą być pobierane bezpłatnie, pojedynczo lub w pakietach. Data Portal może zatem służyć jako źródło danych pochodzących od różnych producentów, eliminując konieczność czasochłonnego i skomplikowanego wyszukiwania zweryfikowanych danych.

Wartość dodana dla użytkowników programu AutoCAD.
Dodatkową nowością jest to, że od teraz schematy będą dostarczane również w formacie .dxf, który stosowany jest w programie AutoCAD. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ te ważne dane elektrotechniczne nie były wcześniej tak szeroko dostępne. Dotychczas projektanci pracujący w środowisku AutoCAD, często musieli rysować schematy ręcznie. Od teraz, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego online w portalu, uzyskają darmowy dostęp do danych graficznych sterowników PLC, falowników, wyłączników awaryjnych i innych produktów. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w inżynierii projektowej i oczywiście podczas generowania danych. Produkty są graficznie zintegrowane na rysunku, a w kolejnym etapie uzupełnione o informacje elektrotechniczne od projektanta.

Więcej użytkowników – więcej producentów.
Nasz portal jest adresowany dla globalnej rzeszy użytkowników, którzy nie korzystają bezpośrednio z naszego oprogramowania – na przykład dla dużej grupy użytkowników systemów planowania zasobów.” powiedział Menderes, wyjaśniając co kryje się za podjęciem tej strategicznej decyzji. „Użytkownicy systemów ERP/PDM i PLM otrzymają dzięki niemu centralne źródło wysokiej jakości danych pochodzących od wielu producentów systemów automatyki. A dzięki obsłudze formatu .dxf, chcemy dotrzeć do szerokiego grona użytkowników, zwłaszcza z rynku północnoamerykańskiego i azjatyckiego, którym możemy zaoferować rysunki elektrotechniczne w ich codziennej pracy inżynieryjnej.” W wielu przypadkach elektrotechnologia jest projektowana na podstawie MCAD w tych krajach.

Interesujące również dla producentów.
Głównym celem firmy EPLAN jako międzynarodowego dostawcy jest zwiększenie liczby użytkowników portalu oraz zachęcenie innych producentów z całego świata do zamieszczenia danych oferowanych przez nich produktów. Argumenty za tym są chyba przekonujące, biorąc pod uwagę dużą rzeszę ponad 100 tys. użytkowników portalu. Daje to producentom doskonałą sposobność do promowania swoich wyrobów na globalną skalę.

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@EPLAN.de
www.EPLAN.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@EPLAN.de

Źródło: Eplan Software & Service

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *