Nowości produktowe

EPLAN prezentuje nową aplikację

By  | 

EPLAN prezentuje nową aplikację Smart Wiring Uproszczone okablowanie w szafie sterującej

Projektowanie okablowania w szafie sterowniczej wymaga mnóstwa czasu i wiedzy, jednak firma Eplan pozwala znacznie ułatwić ten proces: służy do tego aplikacja Smart Wiring zaprezentowana na targach Hannover Messe. Oprogramowanie to wizualizuje okablowanie i dostarcza 100 procent danych cyfrowych niezbędnych do produkcji. Użytkownicy mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu przy zmianach wprowadzanych w ostatniej chwili, ponieważ oprogramowanie obsługuje również często bardzo trudne zadanie porównywania projektów.
Aplikacja Smart Wiring: Aplikacja Smart Wiring Application krok po kroku dostarcza instrukcje dla panelu bazując na danych inżynieryjnych.
Monheim, Niemcy, 4 marca 2016 – Aplikacja Smart Wiring: już sama nazwa odzwierciedla funkcję tego oprogramowania – ułatwienie tworzenia okablowania w szafie sterowniczej. Firma EPLAN prezentuje nowe rozwiązanie na targach Hannover Messe. Niezależnie czy jest to opis source/target, obsługa punktów terminala, przekrój, kolor, długość przewodu, rodzaj zakończenia kabla czy samo jego ułożenie: oprogramowanie zapewnia wizualizację niezbędnych informacji dotyczących okablowania i danych inżynieryjnych potrzebnych do montażu podzespołów w szafie sterowniczej. Zaletą jest to, że projektowanie połączeń bazujące na schemacie, a więc proces czasochłonny wymagający dużej wiedzy, podczas którego łatwo o popełnienie błędu – nie jest już potrzebny. Cyfrowa reprezentacja w Smart Wiring odpowiada wirtualnemu modelowi 3D w EPLAN Pro Panel. Jednak nowa aplikacja może zwiększyć produktywność nawet i bez widoku 3D. Przykładowo, do programu mogą zostać wczytane listy z Excel wraz ze wszystkimi wymaganymi informacjami o połączeniach; wizualizacja 3D poprowadzonych ścieżek i kroków montażowych nie będą tu dostępne, jednak pozostają funkcje projektowania krok-po-kroku i porównywania różnych list połączeniowych w celu wyszukiwania zmian wprowadzanych w ostatniej chwili. Pracownicy uzyskują przez cały czas czytelne informacje pozwalające określić na jakim są etapie prac, jakie połączenia pozostały do wykonania i jakie potencjalne zmiany należy wprowadzić w projekcie. Aplikacja Smart Wiring będzie dostępna w Platformie EPLAN w wersji 2.6, która pojawi się we wrześniu 2016.

Podejście systemowe
Przejrzyście zaprojektowane menu opisuje każde połączenie. Ta informacja jest uzupełniona o wizualizację sprzętową, włączając w to punkty terminali i planowany routing okablowania w szafie sterowniczej. Oprogramowanie dostarcza ponadto informacje o wymaganej średnicy przewodów, zastosowanym kolorze i zdefiniowanym zakończeniu punktów terminalowych – na przykład w postaci połączeń (zagniatanych lub zgrzewanych ultradźwiękowo). Są tu przejrzyście pokazane wzajemne połączenia wiązek kablowych, co oznacza, że po zebraniu razem wszystkich dostępnych informacji kolejne kroki projektowe są zrozumiałe i przejrzyste. Gdy tylko połączenie zostanie w pełni wykonane, zostaje oznaczone na schemacie kolorem zielonym. Jest to bardzo pomocne w sytuacji, gdy nad wykonaniem projektu pracuje kilka zmian: kolejni pracownicy mogą zacząć prace dokładnie tam, gdzie skończyli ich poprzednicy.

Szybki proces wprowadzania zmian końcowych

Aplikacja Smart Wiring demonstruje całą swoją siłę podczas wprowadzania zmian końcowych przy finalizacji projektu, które mogą być łatwo rejestrowane w EPLAN Pro Panel i aktualizowane. Dzięki Smart Wiring mogą być ze sobą porównane dwa statusy projektów i automatycznie wychwycone wszystkie różnice, co oszczędza ogromną ilość czasu w porównaniu z ręczną realizacją tego procesu. Oprogramowanie pokazuje wszystkie zbędne połączenia, które zostały poprowadzone lecz powinny zostać usunięte oraz te, które muszą zostać dodane. Oznacza to, że odchodzą do przeszłości czasy, w których pracownicy musieli ręcznie sprawdzać, jak wprowadzane zmiany wpłyną na całe okablowanie i produkcję.

Informacje uzupełniające
W zależności od aplikacji, nawet do 43 procent całego czasu roboczego może być poświęcane na projektowanie okablowania. Jest to proces niezwykle czasochłonny i wymagający znacznej wiedzy specjalistycznej. Jakie połączenia muszą być wykonane i jak poprowadzić je optymalnie? Te pytania, na które należy odpowiedzieć na podstawie schematu, leżą u podstawy całego procesu projektowania okablowania szafy sterowniczej. W rezultacie tego, wysoko wykwalifikowani specjaliści muszą wertować setki diagramów i strona po stronie przedzierać się przez schematy okablowania do produkcji i instalacji, które nie zawsze są jednoznaczne. Aplikacja Smart Wiring pozwala spożytkować ten czas znacznie efektywniej.

Zalety aplikacji Smart Wiring
• zintegrowany przepływ prac od wymogów klienta poprzez proces inżynierii po produkcję i testowanie
•100% danych cyfrowych
•projektowanie połączeń bez schematów
• perfekcyjna wizualizacja
•instrukcje dla pracowników krok-po-kroku
• porównywanie projektów pod kątem zmian wprowadzanych w końcowym etapie
• rejestracja statusu okablowania
•lepsza skalowalność obciążenia pracami

Eplan na targach Hannover Messe
Hala 6, stoisko K16

Źródło: Eplan Software & Service
EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy
tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną
produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@EPLAN.de
www.EPLAN.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@EPLAN.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *