Automatyka i mechanika

Europejska niezawodność decyduje o wyborze urządzeń do systemów chłodniczych dla tajlandzkiego centrum dystrybucji detalicznej

By  | 

Jeśli chodzi o zastosowania w chłodnictwie, firma Emerson Industrial Automation już od wielu lat oferuje rozwiązania przeznaczone na ten wymagający rynek. Dotyczy to szczególnie silników wytwarzanych przez Leroy-Somer, jedną ze spółek grupy Emerson.

Założona w 1986 r. firma Sirayooth z siedzibą w Bangkoku stała się jednym z największych w Tajlandii dostawców zajmujących się projektowaniem i instalacją systemów chłodniczych na potrzeby przechowywania żywności pochodzenia morskiego, owoców, warzyw i drobiu. Oprócz swojej działalności w Tajlandii Sirayooth oferuje także zaawansowane usługi techniczne w krajach sąsiednich, takich jak Filipiny, Wietnam i Malediwy.

Ten konkretny projekt dotyczył centrum dystrybucji detalicznej największej w Tajlandii firmy z sektora handlu detalicznego. Zadaniem Sirayooth było zaprojektowanie, instalacja i oddanie do użytku serii sprężarek amoniakalnych w celu utrzymywania przechowywanych w obiekcie produktów w optymalnej temperaturze. Sirayooth wykorzystuje amoniak, gdyż jest to środek bardzo efektywny, a także przyjazny dla środowiska.

W zastosowaniach chłodniczych ważnym wymaganiem jest bezproblemowe działanie. Gdyby którekolwiek elementy systemu były niskiej jakości, zakłóciłoby to sprawne funkcjonowanie systemu chłodniczego i ostatecznie groziło zepsuciem produktów przechowywanych w obiekcie. Detalista musi być zabezpieczony przed taką ewentualnością, gdyż awaria systemu mogłaby kosztować firmę bardzo dużo, uwzględniając zepsute produkty, konieczność wymiany towaru oraz utratę sprzedaży. Mając to na uwadze, firma Sirayooth starała się ograniczyć ryzyko, wybierając silniki do systemów sprężarek od producenta, który od wielu lat jest znany z wysokiej jakości i niezawodności. Co więcej, tajlandzki detalista preferuje silniki zaprojektowane i wyprodukowane w Europie.

8381_Sirayooth

Sirayooth od długiego czasu współpracuje z lokalnym przedstawicielem Emerson Industrial Automation. Po okresie konsultacji technicznych specjalistyczna wiedza firmy Emerson w dziedzinie chłodnictwa okazała się bezcenna, szczególnie przy ostatecznym wyborze silników na podstawie głównego kryterium, czyli ich niezawodności. Uznano, że do projektu idealnie nadają się dwa silniki Leroy-Somer IMfinity® o zakresie mocy od 90 do 250 kW. Firma Leroy-Somer, mająca siedzibę we Francji i należąca do grupy Emerson, od niemal stu lat dostarcza silniki do szerokiego zakresu zastosowań. Firma wyrobiła sobie w tej dziedzinie godną pozazdroszczenia reputację dostawcy niezawodnych rozwiązań wysokiej jakości. Co więcej, rynek chłodniczy jest jednym z obszarów jej szczególnej specjalizacji. Silnik IMfinity® o zaawansowanej konstrukcji mechanicznej i elektrycznej (optymalizacja rdzenia magnetycznego) został zaprojektowany pod kątem zapewniania najwyższej niezawodności we wszystkich instalacjach. Będąc prawdziwie uniwersalnym rozwiązaniem, silnik IMfinity® potrafi działać przy wszystkich typowych napięciach i częstotliwościach stosowanych na świecie, obejmujących co najmniej 80% źródeł zasilania.

Innym ważnym czynnikiem w tym konkretnym zastosowaniu była szybka dostawa silników do instalacji dzięki wykorzystaniu oferowanej przez Emerson usługi ekspresowej dostępności (Express Availability). Cały projekt — od dostawy silników z europejskiego zakładu Leroy-Somer po instalację i oddanie gotowego systemu do użytku — został zrealizowany w ciągu zaledwie czterech miesięcy.

„Wsparcie przed- i posprzedażne, jakie zapewniła nam firma Emerson, pokazało nam wyraźnie, że firma doskonale zna rynek chłodniczy, a jej silniki są optymalnym rozwiązaniem do tego konkretnego zastosowania” — powiedział Mathieu Balay z Sirayooth. „Dzięki temu, że byli oni w stanie zaoferować nam ekonomiczne i niezawodne silniki o dużych możliwościach technicznych, mamy całkowitą pewność płynnego działania naszych systemów”.

O firmie Emerson:
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2015 wyniosła 22,3 mld USD.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com

O firmie Emerson Industrial Automation:
Emerson Industrial Automation, oddział firmy Emerson jest globalnym dostawcą technologii pozwalających zwiększyć produktywność, efektywność i jakość z wielu dziedzin przemysłu. Do produktów firmy należą prądnice, silniki elektryczne i napędy, urządzenia dystrybucji energii elektrycznej i mechanicznej, elementy automatyki płynów oraz systemy ultradźwiękowego łączenia materiałów. Do Emerson należą takie marki, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrialAutomation.com

O firmach Control Techniques i Leroy-Somer:
Będące częścią koncernu Emerson Industrial Automation, Control Techniques i Leroy-Somer już od wielu lat prowadzą globalną działalność jako firmy siostrzane, każda z nich w zakresie swojej specjalizacji i doświadczenia. Obecnie ich połączona działalność pozwalają zaoferować optymalną technologię napędów i silników oraz rozwiązania z zakresu automatyki dostosowanych do konkretnych dziedzin przemysłu i wymogów klienta, przy silnym lokalnym wsparciu technicznym i globalnym wsparciu sprzedaży.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrial.com/Automation

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *