Wydarzenia

FKT – udany debiut nowej imprezy targowej.

By  | 

Na koniec trzeciego, ostatniego dnia targów zarówno wystawcy, jak i odwiedzający FKT – targi dla użytkowników z sektora tworzyw sztucznych odbywające się w Bad Salzuflen Exhibition Centre wyrazili duże zadowolenie z imprezy. Christian Enßle, menadżer projektu FMB/FKT z firmy Clarion Events Deutschland GmbH organizującej targi: „Osoby zaangażowane w organizację zgodziły się podczas spotkania podsumowującego, że ta odbywająca się po raz pierwszy impreza okazała się sukcesem i powinna być zorganizowana również podczas następnej edycji FMB – targów dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej.

Christian Enßle: „Dotychczas przemysł tworzyw sztucznych był słabo widoczny na targach FMB, podczas gdy wiele firm poszukiwało platformy wystawienniczej na terenie północnych Niemiec. Obecnie odpowiednią platformę dla nich stanowią targi FKT. Połączenie FKT z targami FMB miało kilka przyczyn: wielu odwiedzających targi FMB albo we własnym zakresie produkuje elementy plastikowe albo kupuje je, natomiast wielu spośród wystawców, na przykład zajmujących się produkcją narzędzi i form obsługuje zarówno sektor obróbki metali, jak i obróbki tworzyw sztucznych.

Targi FKT są przeznaczone dla sektora, który tradycyjnie już jest licznie reprezentowany w tym regionie. Region East Westphalia-Lippe stanowi ważne centrum tego przemysłu, obejmujące około 500 firm zatrudniających 17.000 pracowników i generujących roczną sprzedaż przekraczającą 3 miliardy euro. Trzeba do tego dodać wiele zakładów produkcyjnych wykorzystujących ogromną liczbę elementów z tworzyw sztucznych do produkcji takich podzespołów, jak uchwyty, przełączniki, elementy sterowania, urządzenia AGD i podzespoły dla motoryzacji. Sektor inżynierii tworzyw sztucznych jest również licznie reprezentowany w sąsiednim regionie południowej Westfalii.

W związku z pozytywnym przyjęciem ze strony wszystkich zaangażowanych, nie jest zaskoczeniem, że targi FKT będą kontynuowane wraz z FMB – targami dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej. W przyszłym roku nie zostaną one jednak przeprowadzone, gdyż kolidowałyby z największymi na świecie targami tworzyw sztucznych „K” – zarówno pod względem terminu, jak i lokalizacji. Tak więc druga edycja targów dla użytkowników z sektora inżynierii tworzyw sztucznych odbędzie się w listopadzie 2017 roku.

GS Media-Service
Belzweg 9
33739 Bielefeld
GERMANY
Schneider Michael
Phone : +49 (0) 5206 9150-0
g.schneider@gs-media-service.de

Clarion Events Deutschland GmbH
Meisenstraße 94 | 33607 Bielefeld

Web: www.fmb-messe.de
Twitter: @FMB_messe
Facebook: www.facebook.com/fmbmesse
YouTube: www.youtube.com/FMBfair
XING: FMB – Zu
Wördehoff Anna
Phone : +49 (0) 521 96533-45
anna.woerdehoff@clarionevents.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *