Automatyka i mechanika

Głowica odczytująco-zapisująca F192

By  | 

Głowica odczytująco-zapisująca F192 na pasmo UHF o dużym zasięgu transmisji
Głowice odczytująco-zapisujące na pasmo UHF, produkowane przez firmę Pepperl+Fuchs charakteryzują się niezawodną pracą w ciężkich warunkach środowiskowych i elastyczną konfiguracją.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Głowica odczytująco-zapisująca F190 na pasmo UHF jest przebojem rynkowym już od blisko dwóch lat. Została zaprojektowana do zastosowań tam, gdzie dostępna jest mała przestrzeń instalacyjna, a zasięg odczytu 1…2 m jest w zupełności wystarczający. To właśnie te cechy są najbardziej pożądane w ramach Industry 4.0 — etapu rozwoju wymagającego przeprowadzania identyfikacji już w fazie produkcyjnej, a nie w fazie logistyki po otrzymaniu gotowego produktu, jak to miało miejsce wcześniej.
Model F192 wzbogaca tą rodzinę produktów o swoje znakomite parametry pozwalające pokryć w przyszłości również zapotrzebowanie działów logistyki, w tym zasięg odczytu przekraczający 2 m. Bazuje on na odczytująco-zapisującej głowicy RFID z modelu F190 RFID i zapewnia zasięg detekcji nawet do 6 m, co czyni go idealnym w aplikacjach wymagających szerokiej strefy komunikacji. Równoczesny odczyt i zapis do 200 tagów pozwala zwiększyć przepustowość linii, a w rezultacie produktywność całej fabryki.
Niezależnie, czy to w przemyśle samochodowym, intralogistyce czy transporcie, głowice odczytująco-zapisujące UHF zapewniają niezawodną pracę nawet w trudnych warunkach środowiskowych i w wysokich temperaturach w zależności od wymaganego zakresu detekcji. Co więcej, oferują one również dużą elastyczność konfiguracji: polaryzację anteny zapewniającą najlepsze wykrywanie tagów można ręcznie ustawić na pionową lub poziomą lub przełączać w pełni automatycznie dla każdego zapisu/odczytu, w zależności do aplikacji.
Oba modele z tej rodziny produktów charakteryzują się stopniem ochrony IP67 i są osadzone na stabilnej podstawie metalowej. Kolejnym dużym plusem jest możliwość ich stosowania w dowolnej lokalizacji geograficznej. W wewnętrznej pamięci są zapisane parametry specyficzne dla poszczególnych krajów, takie jak maksymalna moc nadajnika i wykorzystywane pasma częstotliwości. Cecha ta znacznie ułatwia integrację systemu. Oba modele zawierają ponadto czytelny wyświetlacz LED ułatwiający sprawdzanie statusu w terenie – nawet z dużych odległości.
Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.
Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com

PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.comfa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *