Wydarzenia

Impreza targowa w silnie uprzemysłowionym regionie.

By  | 

Stoiska na FMB 2016 – targach dostawców z sektora inżynierii mechanicznej praktycznie wyprzedane

Pomimo, że do rozpoczęcia FMB 2016 – targów dostawców z sektora inżynierii mechanicznej, odbywających się w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach 9-11 listopada 2016 pozostało około pięciu miesięcy, stoiska zostały już praktycznie wyprzedane.

Menadżer Christian Enßle z firmy Clarion Events Deutschland organizującej targi, powiedział: „Otrzymaliśmy znacznie więcej zgłoszeń niż w roku ubiegłym. Przewidujemy, że do listopada cała dostępna przestrzeń hal targowych będzie wyprzedana.”

Lista wystawców pokrywa cały łańcuch dostaw sprzętu i usług dla inżynierii mechanicznej. Wszyscy oni znajdą na targach grupę potencjalnych klientów, gdyż w regionie OWL (East Westphalia-Lippe), w którym odbywają się targi zlokalizowanych jest około 700 firm działających w sektorze inżynierii mechanicznej, generujących łączny obrót 21 miliardów euro. To czyni ten region jedną z czołowych lokalizacji w Europie, jeśli chodzi o sektor inżynierii mechanicznej.

Sektor jest zdominowany głównie przez średnie i małe przedsiębiorstwa, z których wiele jest firmami rodzinnymi. Wiele firm z sektora inżynierii mechanicznej, mających siedzibę w regionie OWL jest liderami w swoich segmentach rynkowych. Dotyczy to między innymi producentów części maszyn, przetwórstwa drewna, technologii obróbki powierzchni, sprzętu AGD i inżynierii maszyn rolniczych.

Niezależnie od branży, poziom innowacyjności firm z sektora inżynierii mechanicznej z regionu jest bardzo wysoki, podobnie jak sieć wzajemnych powiązań. Inicjatywy takie, jak OWL Maschinenbau czy Leading-edge Cluster it´s OWL jeszcze bardziej pogłębiają ich współpracę, a targi FMB stanowią doskonałą platformę, na której firmy z sektora inżynierii mechanicznej z tego regionu mogą wymieniać pomysły i doświadczenia zarówno z lokalnymi dostawcami, jak i tymi dalszymi. Około połowy wystawców pochodzi spoza regionu, a należą do nich tak znane firmy, jak Bosch Rexroth, Festo, Meusburger, SEW czy Siemens.

Jednakże, inżynieria mechaniczna nie jest jedyną podstawą gospodarki w regionie OWL. Jest to jeden z najsilniejszych ekonomicznie regionów Niemiec, na terenie którego znajduje się około 140 tys. firm zatrudniających milion pracowników i generujących roczny produkt krajowy brutto przekraczający 60 miliardów euro. Należą do nich znani na całym świecie producenci m.in. części samochodowych, wyrobów z tworzyw sztucznych, artykułów spożywczych oraz automatów sprzedających i ich podzespołów. Można tu znaleźć również najbardziej znanych producentów mebli kuchennych: dwie trzecie wszystkich mebli kuchennych sprzedawanych na terenie Niemiec jest produkowanych właśnie w regionie OWL.

Duża koncentracja przemysłu w pobliżu odbywających się targów FMB czyni je interesującym miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych – nie wspominając o fakcie, że najważniejsze branże obecne na targach, czyli inżynieria mechaniczna i inżynieria automatyki są bardzo silnie reprezentowane w regionie. Dlatego też globalni gracze, tacy jak Beckhoff, Harting, Phoenix Contact czy WAGO też oczywiście będą obecni na FMB 2016.

***

Aktualna lista wystawców na targach FMB
jest dostępna pod adresem www.fmb-messe.de

GS Media-Service
Belzweg 9
33739 Bielefeld
GERMANY
Schneider Michael
Phone : +49 (0) 5206 9150-0
g.schneider@gs-media-service.de

Clarion Events Deutschland GmbH
Meisenstraße 94 | 33607 Bielefeld

Web: www.fmb-messe.de
Twitter: @FMB_messe
Facebook: www.facebook.com/fmbmesse
YouTube: www.youtube.com/FMBfair
XING: FMB – Zu
Wördehoff Anna
Phone : +49 (0) 521 96533-45
anna.woerdehoff@clarionevents.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *