Diagnostyka

Kompleksowy system monitorowania temperatury do produkcji paneli ściennych.

By  | 

Bezkontaktowa kontrola jakości i pełna dokumentacja procesu.

Firma Fluke Process Instruments opracowała nowy kompleksowy system pomiaru temperatury w czasie rzeczywistym do monitorowania i dokumentowania procesu produkcji paneli ściennych. TIP900 jest efektywnym narzędziem kontroli jakości, pozwalającym producentom szybko skonfigurować linię produkcyjną i zwiększyć uzysk. System pomiaru temperatury w podczerwieni dostarcza szczegółowych obrazów termicznych płyt opuszczających suszarkę. Analizując je, oprogramowanie systemowe może wykryć wilgoć, różnice w gęstości materiału oraz wszelkiego rodzaju wady, takie jak grudki i ubytki w formie gipsowej, skrawki papieru, przypalone krawędzie czy też nakładające się panele.

Obrazy termiczne wraz ze skazami są na bieżąco wyświetlane na ekranie dotykowym, dzięki czemu operator linii technologicznej może modyfikować parametry suszarki tak, aby zapewnić możliwie najlepszą jakość produkcji. Dopuszczalne tolerancje parametrów, ustawienia alarmów i generowane raporty są konfigurowane przez użytkownika. System TIP900, wyposażony w interfejs Ethernet zapewnia zdalny dostęp do wszystkich obrazów termicznych i wykresów z informacjami dotyczącymi przetworzonych paneli. W bazie danych LogViewer przechowywane są wszystkie zarejestrowane dane. Baza może być przeszukiwana przy wykorzystaniu zdefiniowanych przez użytkownika filtrów, ułatwiając analizę trendów i monitorowanie parametrów w długim okresie czasu.

O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.

Fluke Process Instruments
Raytek GmbH
Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Bugnard Clothilde
Phone : +49 (30) 478008-420
Fax : +49 (30) 4710251
clothilde.bugnard@fluke.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *