IT

Konfigurator agregatów ABSKG

By  | 

Firma Bosch Rexroth przygotowała szereg narzędzi, których celem jest pomoc w procesie identyfikacji i konfiguracji odpowiednich rozwiązań produktowych. Konfiguratory są proste w obsłudze, przejrzyste i kompleksowe. Większość z nich dostępna jest w języku polskim. W przypadku zaistnienia potrzeby przeprowadzenia szkolenia z korzystania z programów należy skontaktować się bezpośrednio z lokalnym oddziałem firmy Bosch Rexroth.

Konfigurator agregatów ABSKG dotyczy agregatów hydraulicznych bazowanych na zbiornikach aluminiowych o pojemności 20, 40 i 60 litrów. Program umożliwia skonfigurowanie kompletnego agregatu, tj. wybór pomp, dobór mocy silników elektrycznych, skonfigurowanie bloku sterującego oraz innych akcesoriów. Podczas procesu doboru można wybrać pompy zębate o zazębieniu zewnętrznym AZP i wewnętrznym PGF, pompy promieniowe PR4, a także silniki elektryczne w zależności od wymaganego ciśnienia i przepływu oraz wielkości zbiornika od 0,37 kW do 7,5 kW. Dodatkowo można wybrać wersję z chłodnicą, wanną olejową, pompą ręczną, wskaźnikami i czujnikami poziomu oleju i temperatury. Na agregacie można nabudować blok NG6, 6-cio pozycyjny i dobrać odpowiednie zestawy zaworów i rozdzielaczy. Możliwe jest zainstalowanie akumulatora.

Po zakończeniu konfiguracji można wygenerować schemat hydrauliczny, specyfikację elementów, rysunki 2D i 3D. Następnie trzeba przesłać informacje o skonfigurowanym agregacie do odpowiedniego przedstawiciela firmy Bosch Rexroth i poprosić o ofertę cenową i terminową. Szczegóły i parametry techniczne można znaleźć w karcie katalogowej RE/RD51013.

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości 5,6 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 33 700 pracowników.

Źródło: Bosch Rexroth

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *