Raporty

Kto skorzysta na Internecie Rzeczy? Ericsson Mobility Report

By  | 

Według wydanej 1 czerwca 2016 roku najnowszej edycji Ericsson Mobility Report, poświęconej technologiom mobilnym, Internet Rzeczy (IoT) zawładnie większością branż światowego przemysłu. Dynamiczny rozwój IoT będzie widoczny zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, inteligentnych liczników energii i elektroniki użytkowej

Gwałtowny wzrost dotyczy przede wszystkim komórkowych urządzeń IoT, których do 2021 roku przybędzie aż 1,1 miliarda. To czterokrotny wzrost w porównaniu do liczby tych urządzeń obecnie. Czynniki odpowiadające za wzrost to między innymi rosnące wymagania przemysłu, pojawiające się nowe sposoby wykorzystania urządzeń IoT i postępująca standaryzacja.

Urządzenia podłączone do internetu

Urządzenia podłączone do internetu

Urządzenia IoT można podzielić na dwie grupy, różniące się charakterystyką działania: Massive IoT i Critical IoT.

W 2018 roku ilość urządzeń należących do kategorii Internetu Rzeczy (IoT) będzie większa od liczby telefonów komórkowych Najwięcej nowych urządzeń IoT w latach 2015-2021 pojawi się w Europie Zachodniej, głównie dzięki inteligentnym licznikom energii i samochodom podłączonym do internetu. 28 miliardów różnego typu urządzeń będzie połączonych z siecią w 2021 roku.

Liczba urządzeń IoT

  • W 2018 roku ilość urządzeń należących do kategorii Internetu Rzeczy (IoT) będzie większa od liczby telefonów komórkowych
  • Najwięcej nowych urządzeń IoT w latach 2015-2021 pojawi się w Europie Zachodniej, głównie dzięki inteligentnym licznikom energii i samochodom podłączonym do internetu.
  • 28 miliardów różnego typu urządzeń będzie połączonych z siecią w 2021 roku.Urządzenia Massive IoT charakteryzują się wysokim wolumenem połączeń, niskimi kosztami produkcji, małym zużyciem energii i małymi porcjami przesyłanych danych. Do tej grupy należą głównie czujniki w budynkach i inteligentne liczniki energii.

Cechy grupy urządzeń Critical IoT to wysoka niezawodność i brak opóźnień w przesyłaniu danych. Urządzenia tego typu wykorzystywane są przede wszystkim w autonomicznych pojazdach, przemysłowych urządzeniach produkcyjnych oraz w sektorze medycznym (na przykład operacje wykonywane zdalnie). Udział połączeń LTE w tym segmencie urządzeń IoT wynosi obecnie pięć procent. Rozwój tej kategorii urządzeń IoT jest możliwy dzięki zwiększeniu funkcjonalności istniejących sieci LTE oraz możliwościom sieci 5G, których komercyjne zastosowanie planowane jest na 2020 rok. Czynniki te staną się motorem napędowym do opracowania nowych sposobów wykorzystania urządzeń IoT.

Ericsson Mobility Report to jedna z czołowych analiz dotyczących ruchu w sieciach mobilnych, dostarczająca dane i prognozy, dzięki którym znamy obecne trendy występujące w Społeczeństwie Sieci (Networked Society).

Zapraszamy do użycia narzędzia Traffic Exploration Tool pozwalającego na tworzenie wykresów, wykorzystujących dane pochodzące z raportu.

Link do pełnej wersji raportu: http://bit.ly/2016EMR

Źródło: Ericsson Sp. z o.o.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *