Napędy i sterowanie

Łatwy montaż rozdzielni instalacyjnych.

By  | 

Rozdzielnie instalacyjne są centralnymi komponentami infrastruktury elektrycznej w budynkach, centrach danych i obiektach przemysłowych. Rittal właśnie zmodernizował swoje rozdzielnie instalacyjne ISV systemu modułowego Ri4Power. Zoptymalizowany zestaw montażowy pozwala na jeszcze łatwiejszą i szybszą integrację modułów ISV z systemami szaf sterowniczych TS 8 i SE 8 oraz z obudową sterowniczą Kompakt AE.

fri121313200Zoptymalizowana wersja zestawu montażowego to nie tylko lepsza obsługa i szybsza instalacja, lecz – dzięki mniejszym opakowaniom – także znacznie efektywniejsze magazynowanie i transportowanie. Zestawy montażowe mogą być używane również w przypadku szaf o takich samych wymiarach w wersjach ze stali nierdzewnej. Tym samym Rittal oferuje od ręki rozwiązanie rozdzielni instalacyjnych także do surowych warunków otoczenia.

Dużą zaletą zestawu montażowego Rittal ISV jest wyjmowana rama nośna stelażu rozdzielni. Dzięki temu montaż urządzeń oraz okablowanie można przeprowadzić sprawnie i wygodnie poza szafą. Po okablowaniu ramę wraz ze wszystkimi urządzeniami po prostu umieszcza się w zestawie montażowym i zabezpiecza sworzniami. Aby zredukować koszty, rama nośna złożona jest tylko z faktycznie potrzebnych poprzeczek. Rittal zrezygnował ze zbytecznych poprzeczek profilowych – mimo to gwarantując wystarczającą elastyczność zabudowy. W ten sposób do dyspozycji użytkowników jest większa przestrzeń pod zabudowę urządzeń i innych materiałów wyposażenia.

Rozdzielnia instalacyjna Rittal ISV bazuje na seriach szaf sterowniczych TS 8 i SE 8 dla rozdzielni wolnostojących oraz na obudowie sterowniczej AE dla rozdzielaczy naściennych. Wyposażenie rozdzielni w urządzenia elektryczne, jak wyłączniki nadmiarowo-prądowe, bezpieczniki i złącza zaciskowe, odbywa się za pomocą modułów ISV. Moduły te są dostępne w różnych wersjach, w zależności od instalowanych urządzeń lub wymaganych funkcji.

Do integracji modułów ISV z różnymi systemami szaf są potrzebne zestawy montażowe. Służą one do mocowania ramy nośnej modułu ISV, a w zestawie mają dokładnie dopasowaną ramę osłonową zabezpieczającą przez dotykiem. Rama osłonowa chroni przed dotykiem pomiędzy osłonami modułów ISV a ramą szafy sterowniczej.

(źródło: Rittal Sp. z o.o.)

O Rittal
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są w niemal wszystkich branżach, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce, budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT). Zatrudniając 10 000 pracowników i posiadając 58 spółek córek, Rittal działa na całym świecie.

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów. Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – o rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 78 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników, a jej obroty w 2015 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro. W 2016 r. to rodzinne przedsiębiorstwo zostało wyróżnione po raz ósmy z rzędu tytułem najlepszego pracodawcy w Niemczech.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.plwww.friedhelm-loh-group.com.

Marketing & PR
Karolina Kulawiak
Tel.: +48 22 310 06 20
Fax: +48 22 310 06 16
E-Mail: kulawiak.k@rittal.pl
Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *