Automatyka i mechanika

Lekkie i mocne: super aluminiowe rynny podpierające dla prowadników przewodów.

By  | 

igus rozszerzył gamę rynien podpierających do bezpiecznej i bezobsługowej pracy e-prowadników w aplikacjach samonośnych.

Nierówne powierzchnie, wysokie naprężenia dynamiczne i środowisko wrażliwe na hałas – rynny podpierające pomagają utrzymać prowadniki przewodów w ruchu bezpiecznym, płynnym i cichym. W najnowszej wersji, igus – specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu, oferuje lekkie i trwałe rozwiązanie wykonane z odpornego na korozję aluminium, które może być łatwo adoptowane do odpowiedniej szerokości e-prowadnika dzięki elastycznemu systemowi regulacji.

Gdy e-prowadniki pracują w trybie „samonośnym“, rynny podpierające pozwalają dolnemu biegowi prowadnika rozwijać się łatwo i bezpiecznie. Oprócz dostępnych dotychczas wersji ze stali ocynkowanej oraz ze stali szlachetnej, firma igus oferuje teraz lekkie rynny z anodowanego aluminium. Z procesem anodowania metal staje się wysoko odporny na korozje i wtapia się wizualnie idealnie w design nowoczesnych maszyn.

Uniwersalna konstrukcja – szerokie możliwości stosowania
Konstrukcja aluminiowej rynny prowadzącej składa się z dwóch części bocznych, z których każda zawiera profil tłumiący oraz prowadnicę ślizgową. Dzięki temu, podczas ruchu e-prowadnika jest zapewniony niski poziom hałasu oraz małe tarcie. E-prowadnik może szybko i łatwo być zamocowany dzięki plastikowym mocowaniom które nie wymagają wiercenia w rynnie aluminiowej. W wersji standardowej części boczne mają długość 2 metrów długości, z podparciami co 1 metr. Otwarta konstrukcja chroni przed odłamkami i brudem które mogłyby blokować lub przeszkadzać w płynnym działaniu. Opcjonalnie, również, dolna rynna „podłogowa” może być zintegrowana.

Dzięki modułowej konstrukcji system może był łatwo adaptowany do właściwej serii prowadnika kablowego. Szerokość jest łatwo modyfikowana w kilku krokach dzięki uchwytom montażowym z dołączonym do systemu profilem C. Dzięki temu praktycznie wszystkie standardowe rozmiary prowadników mogą być zestawione z rynnami podpierającymi.
igus oferuje super aluminiowe rynny podpierające wraz z dopasowanym systemem e-prowadników i przewody (też konfekcjonowane) jako kompletny system, gotowy do natychmiastowej instalacji oraz użycia w każdej części świata.

PM2416-1

Rys.: aluminiowa rynna prowadząca składająca się z dwóch regulowanych elementów bocznych pasuje do różnych e-prowadników i minimalizuje tarcie. (Źródło: igus GmbH).

KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:
Marek Wzorek
Dyrektor Zarządzający

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Tel.: 22 863 57 70
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl

PRESS CONTACT in igus GmbH:
Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de

INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 2 950 pracowników na całym świecie. W 2015 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 552 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.
Terminy „igus”, „chainflex”, „CFRIP”, „conprotect”, „CTD”, „drylin”, „dry-tech”, „dryspin”, „easy chain”, „e-chain”, „e-chain systems”, „e-ketten”, „e-kettensysteme”, „e-skin”, „energy chain”, „energy chain systems”, „flizz”, „iglide”, „iglidur”, „igubal”, „invis”, „manus”, „motion plastics”, „pikchain”, „readychain”, „readycable”, „speedigus”, „triflex”, „twisterchain”, „plastics for longer life”, „robolink”, „xiros”, „xirodur” ora „vector” są chronione przepisami dotyczącymi znaków towarowych w Republice Federalnej Niemiec i na całym świecie, w stosownych przypadkach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *