Diagnostyka

Łożyska walcowe o wysokich osiągach.

By  | 

Łożyska walcowe APTSURF firmy NSK zapewniają wysoką precyzję i osiągi dla użytkowników obrabiarek

Seria produktów APTSURF firmy NSK to nowe, bardzo precyzyjne łożyska walcowe o wysokich osiągach, zaprojektowane do stosowania we wrzecionach obrabiarek. Nowe łożyska zapewniają użytkownikom korzyści w postaci zwiększonej niezawodności wrzecion i lepszej jakości wykończenia powierzchni, zwłaszcza w przypadku tokarek i centrów tokarskich – jest to związane głównie ze zmniejszeniem o 55% poziomu drgań podczas obrotu wrzeciona. Kolejną zaletę stanowi wydłużona o 60% żywotność, co osiągnięto dzięki optymalizacji konstrukcji wewnętrznej łożysk oraz innowacyjnej technologii produkcji.

181.jpg_ico300

Zastosowanie łożysk walcowych APTSURF firmy NSK zredukowało o 55% drgania powstające podczas obrotu.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na wyższą jakość obróbki i większą niezawodność zwiększało się wraz z rosnącymi oczekiwaniami coraz bardziej konkurencyjnego rynku produkcji komponentów precyzyjnych. Łożyska z serii APTSURF w pełni odpowiadają na ten trend, przede wszystkim dzięki ulepszeniu każdego komponentu łożyska. Świadczy o tym fakt, że wartość skuteczna prędkości drgań (RMS) przy prędkości 2000 obr./min zmniejszyła się o 55% w porównaniu z łożyskami standardowymi. To z kolei przekłada się na poprawę jakości wykończenia powierzchni produktów obrabianych również na tokarkach.

Inne ulepszone cechy nowych łożysk, które mogą zainteresować producentów obrabiarek to zwiększona o 15% nośność dynamiczna i o 60% dłuższa żywotność – również w porównaniu do łożysk standardowych. Nowe łożyska są dostępne w zakresie średnic zewnętrznych do 360 mm oraz w klasie precyzji P4 lub lepszej.

Firma NSK prognozuje, że w 2016 r. globalna sprzedaż nowej serii łożysk osiągnie poziom 23,6 mln €.

O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 000 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2015 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2015 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
SIMON Nathalie
Phone : +49 2102 481 2152
Fax : +49 2102 481 2151
simon-n@nsk.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *