Diagnostyka

Łożyska z serii NSKHPS oferują wysoką wydajność i długą żywotność.

By  | 

Firma NSK rozszerzyła serię wysokowydajnych standardowych łożysk tocznych NSKHPS w celu zapewnienia europejskim producentom maszyn oraz zespołom utrzymania ruchu wyższej obciążalności, mniejszych wymiarów i większej wydajności energetycznej.

Seria łożysk tocznych NSKHPS oferuje wyższą obciążalność, mniejsze wymiary i większą wydajność energetyczną

Pierwsze łożyska NSKHPS zostały wprowadzone na rynek kilka lat temu, to dopiero dziś seria produktów jest prawie kompletna i obejmuje łożyska kulkowe poprzeczne, łożyska walcowe, łożyska baryłkowe, łożyska kulkowe skośne, precyzyjne łożyska kulkowe skośne i łożyska kulkowe skośne o większej odporności na obciążenia osiowe. Średnica otworów łożysk zawiera się w przedziale od 10 mm do 280 mm, a wartości obciążeń dynamicznych od 2,37 kN do 3800 kN w zależności od zastosowania.

Łożyska produkowane według specyfikacji NSKHPS oferują innowacyjne rozwiązania obejmujące wykorzystanie ultra czystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni bieżni i wałeczków. Pozwoliło to na uzyskanie znacząco wyższych współczynników obciążalności, które z kolei przekładają się na dłuższy okres eksploatacji, zmniejszone wymagania konserwacyjne i niższe całkowite koszty użytkowania. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Nowy standard łożysk NSKHPS został opracowany w celu zaspokojenia wzrastającego popytu na komponenty napędowe oferujące dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji. Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia i wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, ze względu na wyższe wartości obciążalności, konstruktorzy mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe zestawy montażowe.

Konstruktorzy nowoczesnych napędów przemysłowych, którzy oczekują wydłużonego okresu eksploatacji nawet w ciężkich warunkach pracy, mają obecnie dostęp do kompleksowej oferty bardzo precyzyjnych łożysk w różnych formach. Olbrzymia ilość wyborów i kombinacji w zakresie wersji koszyków, kąta pracy, klasy dokładności wykonania, napięcia wstępnego i układów łożysk sprawia, że można łatwo znaleźć odpowiednie łożysko toczne NSKHPS do praktycznie każdego zastosowania.

O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 000 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2015 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2015 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
SIMON Nathalie
Phone : +49 2102 481 2152
Fax : +49 2102 481 2151
simon-n@nsk.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *