Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Międzynarodowe wyróżnienie! Rittal zdobywa „Oscara” w dziedzinie chłodnictwa.

By  | 

Generacja klimatyzatorów Blue e+ Rittal zdobyła jednocześnie dwie międzynarodowe nagrody.

Efektywność energetyczna i ograniczenie emisji CO2 o średnio 75%, a także możliwość zastosowania na całym świecie – te argumenty przekonały brytyjskie jury RAC Cooling Industry Awards 2016, które wyróżniło Blue e+ tytułem „Refrigeration Product of the Year” (produkt roku w dziedzinie chłodnictwa). Na targach „World of Technology & Science” w Holandii klimatyzatory zdobyły nagrodę TechAward dla najlepszej nowości. Nagrody te są pierwszymi wyróżnieniami dla tego produktu na płaszczyźnie międzynarodowej.

Klimatyzatory Rittal Blue e+ właśnie zostały uznane za (dosłownie) „cool” poprzez przyznanie nagrody w dziedzinie chłodnictwa. Na RAC Cooling Industry Awards 2016 w Londynie zdobyły one pierwsze miejsce w kategorii „Refrigeration Product of the Year – System or Standalone”. Jury składające się z dziennikarzy wydaw-nictw fachowych, naukowców i doradców firm w swoim uzasadnieniu określiło zwycięstwo klimatyzatorów Rittal Blue e+ jako „zdecydowane”. Na targach „World of Technology & Science” (WoTS) w Utrechcie niezależne, pięcioosobowe jury nominowało Blue e+ do nagrody TechAward za najlepszą nowość 2016 – a odwiedzający uznali Blue e+ za zwycięzcę w kategorii „World of Automation/World of Motion & Drive”.

Nowe klimatyzatory Blue e+ Rittal

Rys.: Nowe klimatyzatory Blue e+ Rittal wykazują potencjał oszczędności zużycia energii na pozimie średnio 75%.

To pierwsze nagrody dla klimatyzatorów Rittal Blue e+. Rittal wytyczył w tej wyspecjalizowanej dziedzinie kierunki dla większej ochrony klimatu w przemyśle – brzmiało uzasadnienie jury Rac Cooling Industry Awards.

„Bardzo cieszymy się z tych wyróżnień”, mówi dr Thomas Steffen, kierownik ds. badań i rozwoju w Rittal: „Wskazują one, że Blue e+ jest dla naszych klientów produktem innowacyjnym i wspiera ochronę klimatu”. W samej tylko Europie w użyciu w przemyśle jest około 2 milionów klimatyzatorów, które mają ogromny potencjał oszczędności.

Klimatyzatory zostały po raz pierwszy zaprezentowane opinii publicznej na targach w Hanowerze w 2015 r. Już w tym czasie różne zastosowania testowe u znanych producentów samochodów dowiodły, że klimatyzatory te zmniejszyły zużycie energii i emisję CO2 o średnio 75%. Tajemnica sukcesu tych urządzeń tkwi w technologii hybrydowej: działają one w oparciu o wyrafinowaną współpracę klimatyzatora sprężarkowego i technologii heat pipe. Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystar-czające. Ponadto dzięki opatentowanej obsłudze różnych napięć urządzenia te mogą być w sposób elastyczny stosowane we wszystkich popularnych sieciach na całym świecie. Standardowe interfejsy komunikacji umożliwiają integrację z elementami struktury Przemysłu 4.0.

Na uroczystej gali w Londynie tak zwanego „chłodnicze-go Oscara” odebrali Steffen Wagner, szef działu zarzą-dzania produktami klimatyzacji w Rittal oraz Jörg Knetsch, szef projektu w zakresie badań i rozwoju w Rittal: „Ta nagroda pokazuje, że nasze klimatyzatory są atrakcyjne także w skali międzynarodowej”, mówi Wagner.

Nagrody RAC Cooling Industry Awards w roku 2016 zostały rozdane przez RAC Magazine – Refrigeration and Air Conditioning Magazine – już po raz dwunasty. Wybitne jury wybrało najlepsze produkty i innowacje roku w dziedzinie chłodnictwa oraz klimatyzacji w różnych kategoriach. Obok Samsunga i Toshiby, Honeywella i Mitsubishi, w tym roku na podium stanął także Rittal. Holenderskie targi WoTS są organizowane przez Federatie van Technologiebranches (FHI), obejmującą ponad 800 firm członkowskich, oraz Federatie Aandrijven en Automatiseren (FEDA), liczącą ponad 160 członków. Co roku na targi przybywa około 25 000 odwiedzających, publiczność składa się z fachowców z branż automatyki przemysłowej i elektroniki przemysłowej, techniki napędowej oraz laboratoryjnej.

Dopiero w ubiegłym roku Blue e+ zostały wyróżnione przez ekspertów z czasopisma „Produktion” i firmy doradczej Staufen AG nagrodą innowacyjności w przemyśle niemieckim jako najlepszy produkt roku 2015.


O Rittal
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są w niemal wszystkich branżach, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce, budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT). Zatrudniając 10 000 pracowników i posiada-jąc 58 spółek córek, Rittal działa na całym świecie.

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruk-tury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów. Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – o rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębior-stwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 78 międzynarodo-wymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników, a jej obroty w 2015 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro. W 2016 r. to rodzinne przedsiębiorstwo zostało wyróżnione po raz ósmy z rzędu tytułem najlepszego pracodawcy w Niemczech.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *