Hydraulika i pneumatyka

Miniaturowy zawór proporcjonalny dedykowany dla przemysłu analitycznego i medycznego.

By  | 

Emerson w listopadzie 2015 roku zaprezentował miniaturowy zawór proporcjonalny Preciflow 12,7 mm pochodzący z oferty ASCO Numatics. Ten małogabarytowy zawór cechuje się dużą dokładnością i zapewnia użytkownikom łatwą integrację z istniejącymi systemami sterowania w urządzeniu. Zawór proporcjonalny Preciflow może być wykorzystywany do szerokiej gamy zastosowań wymagających kontroli przepływu. Cechuje się on jedną z najmniejszych powierzchni montażowych wśród podzespołów tego typu dostępnych obecnie na rynku, a równocześnie zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu. Cechy te czynią go więc idealnym do szerokiej gamy zastosowań, zwłaszcza w przemyśle analitycznym oraz medycznym.

Dzięki zgodności z wymogami dyrektywy RoH, a także szerokim zakresie ciśnień roboczych od -0,9 (próżnia) do 10 barów, nasz małogabarytowy zawór Preciflow 12,7 mm jest produktem polecanym producentom aparatury medycznej do szerokiej gamy zastosowań” powiedział Alain Crampon, manadżer działu Analytical and Medical Business Development w ASCO Numatics. „Dodatkowo, dzięki małym rozmiarom oraz niewielkiej masie, zawór Preciflow może być łatwo zintegrowany z istniejącymi systemami, zaś jego działanie może być zoptymalizowane zgodnie z wymogami klienta”.

Nowy zawór proporcjonalny od ASCO Numatics oferuje kluczowe cechy ograniczające jego zużycie, znacząco wydłużając jego żywotność i zapewniając przy tym dużą dokładność w długim okresie czasu. Na taki stan rzeczy wpływ mają dwie wewnętrzne, płaskie sprężyny umożliwiające swobodne przemieszczanie się rdzenia w trakcie pracy przy bardzo małym tarciu.

Przy typowej szerokości pętli histerezy wynoszącej 5%, Preciflow 12,7 mm zapewnia dużą dokładność i powtarzalność. Jego przydatność do sterowania przepływem tlenu czyni go idealnym do zastosowań w chromatografii gazowej i spektrometrach masy, zaś mały pobór mocy stanowi wartość dodaną dla użytkowników końcowych.

Nowy zawór Preciflow uzupełnia więc szeroką gamę rozwiązań zaworowych ASCO Numatics dedykowanych specjalnie dla sektora AMT.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.asconumatics.pl

O firmie Emerson
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2014 wyniosła 24,5 mld USD.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com

O firmie Emerson Industrial Automation
Emerson Industrial Automation, oddział firmy Emerson jest globalnym dostawcą technologii pozwalających zwiększyć produktywność, efektywność i jakość z wielu dziedzin przemysłu. Do produktów firmy należą prądnice, silniki elektryczne i napędy, urządzenia dystrybucji energii elektrycznej i mechanicznej, elementy automatyki płynów oraz systemy ultradźwiękowego łączenia materiałów. Do Emerson należą takie marki, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrialAutomation.com

Kwiatkowski Lukasz
Lukasz.Kwiatkowski@Emerson.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *