Diagnostyka

Niezawodna praca łożysk igus w obrabiarkach firmy Marcosta.

By  | 

Jednym z dostawców obrabiarek jest firma MARCOSTA, która oferuje obrabiarki do metali, narzędzia i oprzyrządowanie na polski rynek oraz jest wykonawcą usług produkcyjnych w zakresie obrabiarek oraz producentem części zamiennych.

W ostatnim czasie, na zlecenie producenta podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, firma opracowała unikatową konstrukcję i produkuje urządzenia szczotkująco-znakujące do wałków samochodowych. Urządzenie pracuje w linii automatycznej oczyszczając wałki z zendry hartowniczej i znakuje je laserem. Czas wykonania operacji na jednym wałku wynosi 20s. W urządzeniu zastosowano śruby trapezowe firmy igus prawe i lewe TR28x5 wraz z nakrętkami kołnierzowymi JFRM-3246TR28x5 z bardzo odpornego na zużycie materiału iglidur J.
Układ służy do ustawiania odległości między dwoma prowadnicami. Maszyna szczotkująco – znakująca wykonuje trzy zadania związane z czyszczeniem wałka do branży motoryzacyjnej: czyszczenie wielowypustów, czyszczenie powierzchni pod znakowanie tego oraz znakowanie laserem logo i numeru seryjnego wałka.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W podnośniku wałka urządzenia szczotkująco- znakującego zastosowano dwie szyny prowadzące drylin T w rozmiarze TS-01-30 oraz 4 wózki TW-01-30 od firmy igus., mające za zadanie prowadzenie trzonu podnośnika wałków do oczyszczania, napędzanego siłownikiem pneumatycznym w kierunku góra/dół.

W kolejnym podnośniku wałka zastosowano 2 szyny prowadzące TS-01-30 oraz 4 wózki TW-01-30, mające za zadanie prowadzenie trzonu podnośnika wałków do znakowania, napędzanego siłownikiem pneumatycznym w kierunku góra/dół.

Dwie szyny prowadzące TS-01-30 zamontowane są do korpusu urządzenia. Po prowadnicach przesuwają się 2 komplety wózków, do których przymocowane są zespoły szczotek. Szczotki te napędzane są śrubą trapezową rzymską ( gwint prawy i lewy) wraz z nakrętkami kołnierzowymi JFRM-3244TR20x4, JFLM-3244TR20x4

W drugim urządzeniu w szlifierce do wałków i otworów RUP-28M zastosowano szynę prowadzącą drylin WS-10-40 i 4 oprawy łożyskowe, mające za zadanie przesuwać osłonę przednią strefy obróbki.

Bezsmarowne rozwiązania łożyskowe firmy igus zastosowane w urządzeniu szczotkująco -znakującym i w szlifierce zapewniają bezawaryjną pracę urządzeń w firmie Marcosta i usprawniają proces produkcyjny.

KONTAKT PRASOWY:
igus® Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121 C
02-234 Warszawa
Tel.: 22 863 57 70
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl

O firmie igus:
firma igus jest czołowym światowym producentem systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 36 krajach i zatrudnia około 2 700 pracowników na całym świecie. W 2014 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 469 milionów euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *