Automatyka i mechanika

Nowa generacja automatycznych zaworów równoważących ASV-PV Danfoss

By  | 

Przedstawiamy nową generację automatycznych zaworów równoważących ASV-PV Danfoss do równoważenia hydraulicznego dwururowych instalacji grzewczych. Automatyczne równoważenie zapewnia równowagę hydrauliczną.

Automatyczne zawory równoważące ASV Danfoss zostały wprowadzone po raz pierwszy w roku 1989. Od tej pory automatyczne rozwiązania równoważące sprawdziły się jako najlepszy wybór do równoważenia dwururowych instalacji grzewczych z ogrzewaniem grzejnikowym. Zdolność eliminacji wahań ciśnienia zapewnia równowagę hydrauliczną systemu w każdych warunkach, tym samym eliminując przyczynę wielu problemów technicznych w instalacjach grzewczych takich, jak: przegrzanie lub niedogrzanie, hałas i wysokie koszty energii.

Koncentracja na łatwym montażu i uruchomieniu

Na podstawie wnikliwej analizy potrzeb klientów firma Danfoss przeprojektowała zawory ASV. Projektując nową generację ASV skupiliśmy się głównie na poprawie funkcji związanych z montażem i uruchomieniem, które wspierałyby zarówno instalatorów, jak i projektantów w codziennej pracy.

Nowa generacja zaworów ASV oferuje co najmniej 11 ulepszeń. Najważniejsze z nich to:

  • Wyraźna skala ułatwia określenie, czy nastawa jest prawidłowa. Dokładność skali to 1kPa a nastawa fabryczna wynosi 10kPa.
  • Korpus zaworu i membrana są teraz połączone i stanowią jeden element, dzięki czemu oferują niezawodność konstrukcji i bardzo precyzyjny poziom regulacji.
  • Pierścień do płukania tymczasowo blokuje zawór w pozycji pełnego otwarcia, zapewniając szybkie i niezawodne płukanie i napełnianie instalacji.
  • Pokrętło odcinające można zdemontować dzięki czemu montaż jest łatwiejszy i szybszy.

Nowe zawory są dostępne w średnicach DN 15-50. Dla zastosowań wymagających większego ciśnienia różnicowego dostępny jest również zakres nastaw 20–60 kPa.

Źródło: Danfoss

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *