Automatyka i mechanika

Nowa, przyszłościowa architektura czujników rozszerzona o wersję zaprojektowaną na rynek USA

By  | 

Na targach Hannover Messe 2016 firma Pepperl+Fuchs po raz pierwszy zaprezentowała nową serię czujnikó w fotoelektrycznych R103 zaprojektowanych specjalnie na rynek USA. Uzupełniają one poprzednią generację popularnych, małogabarytowych czujników R100 i R101. Projektując nowy wariant wdrożono koncepcję montażową szeroko stosowaną w USA – ze znajdującym się z przodu czujnika gwintem M18. Model R103 łączy zalety wynikające z przyszłościowej architektury produktu — w tym zamknięcie wszystkich funkcji fotoelektrycznych w obudowie o jednolitej konstrukcji oraz nową technologię lasera DuraBeam. Zintegrowano tu również interfejs IO-Link.

Model R103 oferuje wszystkie zalety przyszłościowej architektury produktu, które zostały już wcześniej zaimplementowane w produkowanych przez Pepperl+Fuchs czujnikach fotoelektrycznych R100 i R101. Czujniki thru-beam, retrorefleksyjne, z eliminacją sygnałów pierwszego planu i do wykrywania obiektów przeźroczystych, triangulacyjne wraz z wersjami z eliminacją sygnałów tła oraz czujniki do pomiaru odległości — wszystkie są zamykane w identycznych obudowach. Charakterystyczny „nos” z gwintem M18 umożliwia montaż bezpośrednio w przygotowanym wcześniej otworze w płytce lub panelu urządzenia. Koncepcja pracy i wizualizacji pozostaje niezmieniona: czułość, poziomy progowe przełączania i tryby pracy mogą być ustalane potencjometrem wieloobrotowym. Określenie typu przełączenia i zaprogramowanie punktu przełączenia odbywają się za pomocą przycisku. Jednakowa dla różnych wersji, a zarazem przyjazna dla użytkownika konstrukcja są więc cechami wszystkich czujników R103.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

„Wewnętrzne” innowacje.
Wszystkie czujniki R103 są opcjonalnie dostępne z innowacyjną technologią lasera DuraBeam. Łączy ona zalety diod PowerBeam LED firmy Pepperl+Fuchs i konwencjonalnych diod laserowych. W wyniku tej kombinacji uzyskuje się lepszą jakość detekcji na większe odległości, bardzo precyzyjne charakterystyki przełączania, większą oszczędność energii i dłuższy czas pracy pomiędzy przerwami serwisowymi. Technologia MPT (Multi Pixel Technology) opracowana przez Pepperl+Fuchs wraz z innowacyjnym fotoelektrycznym układem ASIC pozwalają też uzyskać bardzo precyzyjny i niezawodny pomiar odległości na krótsze dystanse.

Gotowy dla „inteligentnych fabryk”.
Wszystkie warianty zawierają standardowo wbudowany interfejs IO-Link, dzięki czemu są dobrze przygotowane do komunikacji na wyższych poziomach sieci fieldbus. Czy jest on używany do parametryzacji, diagnostyki czy zadań związanych z serwisowaniem, IO-Link umożliwia wszystkim czujnikom R103 pracującym w terenie czy też na terenie inteligentnej fabryki komunikację od poziomu sterowania. Komunikacja ta może się odbywać bezprzewodowo z wykorzystaniem smartfona lub tableta korzystającego z technologii SmartBridge dostarczanej przez Pepperl+Fuchs. Do integracji w istniejących systemach automatyki wszystkie czujniki R103 mogą być opcjonalnie dostarczane z wtykiem M8, kablem ze złączem M8/M12 lub gniazdem ściennym.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.
Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com

PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *