Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Nowe narzędzia do zwiększania wydajności systemu blokad Lockout/Tagout

By  | 

Blokady zabezpieczające Lockout/Tagout stosuje się w coraz większej liczbie branż. Fakt ten nie dziwi, ponieważ ich prawidłowe użycie gwarantuje bezpieczeństwo pracowników. Innowacyjne rozwiązana stosowane w blokadach Lockout/Tagout zwiększają wydajności poprzez skupienie się na elastyczności produktu oraz łatwości jego stosowania.compact cable safety padlock red with key.jpg_ico500
Główna idea blokady zabezpieczającej Lockout/Tagout jest bardzo prosta: odcięcie maszyny od źródła energii i umożliwienie bezpiecznej interwencji i konserwacji. W celu odłączenia maszyny od zasilania jej przyciski, dźwignie, zawory lub uchwyty zabezpiecza się blokadą Lockout. Konserwator może dzięki niej zablokować możliwość użycia zaworu lub dźwigni za pomocą kłódki, zapewniając, że jego koledzy nie włączą przypadkowo zasilania przed końcem prac konserwacyjnych.

Większa wydajność blokad Lockout/Tagout
Prawidłowe stosowanie blokad Lockout/Tagout ma kluczowe znaczenie dla możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa pracownikom podczas ich interwencji na maszynach. Wymaga ono czasu, który jednak tak naprawdę zyskuje się, eliminując wypadki, które są źródłem poważnych opóźnień i dodatkowych kosztów. Nowe i innowacyjne blokady zabezpieczające Lockout/Tagout są łatwe w użyciu, a przykładem jest kompaktowa kłódka bezpieczeństwa z linką. Pozwalają one również na zwiększenia wydajności i umożliwiają bezpieczną konserwację maszyn.

Nowe narzędzia
Innowacyjna kłódka z linką łączy w sobie funkcje blokady zabezpieczającej i kłódki — można ją nałożyć tak łatwo, jak blokadę na rower. Jej stalowa linka w osłonie z PCV blokuje części ruchome lub źródło energii w pozycji wyłączonej, natomiast zamknięcie zapewnia, że urządzenia nikt przez przypadek nie usunie. Nowe, nieprzewodzące prądu blokady zabezpieczające z linką Safelex™ działają bardzo podobnie i sprawdzają się szczególnie dobrze, gdy maszynę obsługuje kilka osób.
Do blokowania zaworów dostępna jest przezroczysta blokada zaworów zasuwowych, która pozwala pracownikom sprawdzić położenie, kolor i stan zaworu bez konieczności usuwania blokady.

Szybko i bezpiecznie
Nowe, innowacyjne blokady Lockout/Tagout można łatwo zamontować, co skraca czas interwencji na urządzeniach, a jednocześnie pozwala zachować zgodność z przepisami firmowymi w sprawie blokad bezpieczeństwa.
Dodatkowe informacje uzyskasz pod adresem emea_request@bradycorp.com.
Informacje na temat firmy Brady Corporation
Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania oraz oprogramowanie. Założona w 1914 r. firma ma zróżnicowaną bazę klientów z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej oraz wielu innych. Firma Brady ma swoją główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin i zatrudnia około 6400 pracowników w różnych oddziałach na całym świecie (stan z 1 sierpnia 2014 r.). Wartość sprzedaży produktów firmy Brady w roku podatkowym 2014 wyniosła ok. 1,23 mld USD. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.bradycorp.com.

Van de Putte Tom
emea_request_marcom@bradycorp.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *