Nowości produktowe

Nowe płytki z ceramiki sialowej typu T rozwiązaniem do pracy w niestabilnych warunkach.

By  | 

Firma Seco poszerzyła swoją gamę sialonowych produktów ceramicznych do obróbki zgrubnej i półwykańczającej Secomax™ CS100 o łatwo skrawające płytki z zabezpieczeniem krawędzi typu T z niezwykle ostrymi krawędziami. Są trwałe i doskonale sprawdzają się w obróbce superstopów na bazie niklu w niestabilnych warunkach.

Płytki CS100 typu T — z fazą wykonaną pod kątem 20 stopni o szerokości od 0,05 do 0,1 mm — świetnie nadają się do toczenia przy wąskich tolerancjach i niskiej sile skrawania. Ich ostre, wzmocnione krawędzie o ujemnym kącie pochylenia absorbują wysoki nacisk i siłę skrawania, które w przypadku innych narzędzi są przenoszone na obrabiarki i obrabiane elementy.

W efekcie eliminują ryzyko deformacji zwłaszcza elementów o cienkich ściankach. Ograniczają także drgania, które zmniejszają trwałość narzędzi i negatywnie wpływają na wykończenie powierzchni. Charakterystyka płytek typu T stanowi uzupełnienie obecnie dostępnej oferty produktów CS100 typu S (sfazowanych i zaokrąglonych), przeznaczonych do zastosowań o wysokiej sile skrawania w warunkach sztywności i stabilności.
Połączenie asortymentu płytek CS100 typu T i S oznacza wysoką odporność na ścieranie i doskonałą ciągliwość narzędzi, co zwiększa ich trwałość i umożliwia stosowanie dużej prędkości skrawania w obróbce trudnych materiałów, takich jak Inconel, MAR, RENE czy Waspaloy. Producenci zwłaszcza w przemyśle lotniczym i energetycznym mogą w ten sposób podwyższyć swoją produktywność, utrzymać jednolitą jakość i obniżyć koszty wytworzenia produktu.

Ponadto firma Seco dodała do swojego portfolio nowe oprawki na płytki ceramiczne. Są one dostępne w wersji Seco-Capto™ lub standardowej i mają specjalne gniazda i systemy zaciskowe, które bez problemu mocują płytki o różnych grubościach i często pozbawione centralnych otworów montażowych.

Więcej informacji na temat płytek CS100 i roli poszczególnych rodzajów krawędzi w procesach obróbki skrawaniem można uzyskać na stronie www.secotools.com/cs100 lub u miejscowego przedstawiciela firmy Seco.

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *