Napędy i sterowanie

Nowe sterowniki logiczne RS Pro w ofercie RS Components.

By  | 

Konkurencyjne cenowo sterowniki logiczne RS Pro, idealne do układów sterowania stosowanych w różnorodnych procesach przemysłowych.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, powiększyła gamę wysokiej jakości produktów własnej marki RS Pro o sterowniki logiczne — przystępne cenowo podstawowe rozwiązanie do układów sterowania stosowanych w maszynach pakujących, w sterowaniu oświetleniem, automatyce budynków i systemach napełniania.

Sterowniki logiczne – inteligentne urządzenia, które są niezbędnym wyposażeniem w zakładach produkcyjnych wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania. Wykorzystuje się je niemal w każdej aplikacji przemysłowej, umożliwiając komunikację w ramach jednego systemu lub większych sieci. Zasadniczo są przeznaczone do niewielkich układów stosowanych w utrzymaniu budynków oraz do niewielkich aplikacji przemysłowych. Sterownik logiczny może zastąpić kilka przekaźników, programatorów czasowych lub liczników, ponieważ łączy wszystkie funkcje w jednym urządzeniu.

Sterowniki logiczne RS Pro są dostępne w atrakcyjnej cenie, niższej od ceny ich markowych odpowiedników, i obejmują cztery modele w wersjach 12/24 V DC i 110/240 V AC, zarówno z wbudowanym wyświetlaczem, jak i bez niego. W ofercie znalazły się także dwa powiązane moduły rozszerzające, które umożliwiają wyposażenie układu sterowania w dodatkowe wejścia i wyjścia (osiem wejść i cztery wyjścia) oraz dwa towarzyszące moduły komunikacyjne RS485, które służą do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak pulpity HMI lub do integracji z istniejącymi systemami.

Sterowniki logiczne i moduły rozszerzeń są zamknięte w wytrzymałej obudowie do montażu na szynie DIN, co ułatwia ich stosowanie w szafach sterowniczych i skrzynkach przyłączeniowych.

Seria obejmuje również kabel USB do programowania modułu logicznego, umożliwiający przesyłanie programów z komputera, oraz moduł pamięci, który zapewnia łatwe klonowanie programów na inne sterowniki RS Pro bez użycia komputera. RS dostarcza także oprogramowanie do projektowania graficznego, dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakupu licencji.

Nowe sterowniki logiczne RS Pro to produkty przeznaczone dla inżynierów z działów utrzymania ruchu, projektantów maszyn i paneli, firm zajmujących się produkcją oryginalnego sprzętu (OEM), firm z branży automatyki przemysłowej oraz dla klientów, którzy z myślą o ograniczeniu kosztów poszukują wydajnych i przystępnych cenowo zamienników do całych systemów lub mniejszych układów sterowania.

Produkty RS Pro łączą w sobie jakość, wydajność i atrakcyjną cenę, a certyfikat jakości RS, którym są sygnowane, gwarantuje zgodność z najwyższymi obowiązującymi branżowymi wymogami jakościowymi.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *