Nowości produktowe

Nowy frez Highfeed zwiększa prędkość usuwania materiału.

By  | 

Firma Seco Tools poszerzyła swoją ofertę rozwiązań mających na celu uzyskanie wysokiej wydajności i dużej trwałości narzędzi, wprowadzając na rynek głowice Highfeed 6, które stanowią najnowsze uzupełnienie serii Highfeed, czyli głowic frezarskich o dużym posuwie z wymiennymi płytkami. Nowy frez charakteryzuje się konstrukcją opracowaną specjalnie w celu zwiększenia prędkości usuwania materiału oraz dużych obciążeń, dzięki czemu zapewnia znaczny wzrost produktywności oraz wyjątkowo dużą trwałość narzędzia.

Głowica frezarska Highfeed 6 oferuje wyjątkową wydajność obróbki stali oraz żeliwa, przez co szczególnie dobrze sprawdza się w segmencie obróbki form i matryc. Obszar zastosowań głowicy obejmuje także szeroki zakres trudnych w obróbce materiałów od stali nierdzewnej do żaroodpornych superstopów. Narzędzie równie dobrze spisuje się we wszystkich zastosowaniach o wysokim posuwie, takich jak planowanie, rowkowanie, konturowanie, obróbka wgłębna czy interpolacja kołowa. Korpusy frezów o dużej średnicy umożliwiają uzyskanie osiowej głębokości skrawania 1,8 mm (0,070”) oraz mają dwustronne płytki z sześcioma krawędziami skrawającymi, co zapewnia niezrównaną wydajność usuwania materiału i niskie koszty eksploatacji.

Płytki Highfeed 6 są mocowane pod małym kątem przystawienia, aby skierować siły skrawania w górę do wrzeciona, a nie w kierunku boku narzędzia. Narzędzia są zatem poddawanie mniejszym wibracjom i mogą zapewnić długą żywotność z przewidywalną wydajnością.

Elastyczne głowice Highfeed 6 są dostępne w 13 wersjach metrycznych, średnice od 50 mm do 160 mm oraz 9 wersji calowych o średnicach od 2 do 4 cali, a także w wersjach z normalną i gęstą podziałką. Płytki są dostępne w trzech geometriach. Dostępny jest szeroki wybór opcji udoskonalonych gatunków oraz pokryć.

Więcej informacji na temat Highfeed 6 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com/highfeed6.


Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.


Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *