Nowości produktowe

Nowy model komputera jednoukładego Intel Compute Stick dla systemów Windows i Ubuntu Linux

By  | 

Intel Compute Stick to minikomputer PC typu plug-and-play podłączany do złącza HDMI w telewizorze lub monitorze

RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), wiodącego dystrybutora produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła wprowadzenie do oferty nowych uniwersalnych komputerów wielkości pendrive’a firmy Intel oraz zapewniających nowe możliwości używania komputerów w domach biurach i w podróży.

Dostępny w dwóch wersjach komputer Intel Compute Stick przekształca dowolny monitor lub telewizor z wejściem HDMI w całkowicie funkcjonalny komputer z systemem operacyjnym Windows 8.1 i 10 lub Ubuntu Linux. Komputer Compute Stick oferuje taki sam system operacyjny, wysokiej jakości grafikę i łączność bezprzewodową, jak pełnowymiarowy komputer o dużej prędkości i pojemności dysków, za wiele niższą cenę i przy wymiarach 103 x 37 x 12 mm.

Compute Stick to niezawodny miniaturowy komputer PC przypominający wyglądem większą pamięć przenośną USB, podłączany do złącza HDMI ekranu umożliwia użytkownikowi korzystanie z komputera biurowego w ciągu kilku sekund. Jedyne niezbędne dodatki to zasilacz dostępny w zestawie z komputerem Compute Stick oraz bezprzewodowa mysz i klawiatura (niedołączone do zestawu). Komputer ten ma zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics oraz umożliwia komunikację bezprzewodową WiFi (802.11bgn) i Bluetooth 4.0. Wersja z systemem operacyjnym Windows 8.1 OS (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do wersji Windows 10) jest wyposażona w 32 GB pamięci eMMC Flash oraz 2 GB pamięci DDR3L SDRAM, natomiast wersja z systemem Ubuntu Linux OS 14.04 posiada 8 GB pamięci eMMC Flash oraz 1 GB pamięci DDR3L SDRAM.
Pliki można zapisywać lokalnie, aby mieć do nich szybki dostęp, a wbudowana komunikacja bezprzewodowa umożliwia dostęp do plików w sieci domowej lub w chmurze. Czterordzeniowy procesor Intel Atom zapewnia wydajność wystarczającą do obsługi popularnych gier, a złącze USB 2.0 umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych. Wbudowana pamięć masowa zapewnia przenośność urządzenia, a gniazdo kart microSD pozwala rozszerzyć jego pamięć masową.

Komputer Compute Stick jest wyposażony w zabezpieczenie umożliwiające przymocowanie go do urządzeń i odłączenie tylko przez właściciela. Innowacyjne rozwiązanie chłodzenia przy użyciu miniaturowego, cichego wentylatora zapewnia niezawodność i dużą wydajność. Oprócz zasilacza w zestawie z komputerem Compute Stick znajduje się kabel microUSB do zasilacza, przedłużacz HDMI o długości 20 cm i skrócona instrukcja obsługi.

Komputery Intel Compute Stick są obecnie dostępne w RS w cenach:
725,39 zł i 474,17 zł odpowiednio za wersję z systemem Windows i Linux. Więcej na pl.rs-online.com.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2015 osiągnęła dochody w wysokości 1,27 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on Linkedin
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *