Nowości produktowe

Nowy przetwornik temperatury bardzo dokładny, szybki i wyjątkowo odporny na EMC

By  | 

WIKA wprowadziła do oferty nowy, cyfrowy przetwornik temperatury, model T15 w dwóch wersjach: do montażu w główce pomiarowej i na szynie z bardzo wydajną elektroniką i zoptymalizowaną konstrukcją obudowy.

Nowy przetwornik z analogowym sygnałem przetwarza sygnał z sensora rezystancyjnego (Pt100 i Pt1000) i potencjometru. Gotowy do pracy jest w mniej niż 3 sekundy i oferuje bardzo wysoką dokładność od 0,1% zakresu przy prędkości pomiaru do 20 wartości na sekundę. Model T15 spełnia równocześnie wysokie standardy bezpieczeństwa, zalecane przede wszystkim przez NAMUR dotyczące ochrony EMC, sygnalizuje i monitoruje przepalanie sensora. Przetwornik ten, jako pierwszy na rynku certyfikowany jest zgodnie z normą DIN EN 61326-2-3:2013 ochrony EMC. Poza tym model T15 posiada aprobaty ATEX i IECEx do stref zagrożonych wybuchem.

Za pomocą oprogramowania WIKAsoft-TT przetwornik temperatury jest programowalny intuicyjnie. Obudowa z przyłączami sensora na zewnątrz, duży obszar zaciskowy do 2,5 mm² oraz nadrukowany schemat połączeń umożliwiają łatwą obsługę modelu T15. Nowe, ekonomiczne urządzenie może być zastoswane do wielu aplikacji przy budowie maszyn w instalacjach jak również w procesach przemysłowych.

Źródło: WIKA polska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *