Nowości produktowe

Odprowadzanie ciepła w procesach przecinania przy dużych prędkościach.

By  | 

Nowy system do przecinania firny Seco optymalizuje doprowadzanie chłodziwa.

System Seco 150.10-JETI, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu produktywności, trwałości narzędzia i jakości obrabianych części, usprawnia odprowadzanie ciepła w procesach przecinania przy dużych prędkościach.

System przecinania obejmuje listwy ze stali szybkotnącej, technologię Jetstream Tooling® oraz imaki nożowe z wlotami chłodziwa. Wszystkie te elementy zapewniają prosty strumień cieczy chłodzącej doprowadzanej pod wysokim ciśnieniem do krawędzi skrawającej i zapewniają zoptymalizowaną, skuteczną penetrację strefy tarcia między krawędzią a obrabianym elementem. Co za tym idzie, producenci czerpią zyski z szybkiego odprowadzania ciepła, prawidłowego usuwania wiórów i doskonałego wykończenia powierzchni części.

Ponadto system 150.10-JETI może się swobodnie pracować w ciasnych obszarach roboczych oraz bliżej wrzeciona dzięki swym kompaktowym wymiarom bez zewnętrznego orurowania i złączy. Ich wyeliminowanie oznacza także brak kosztów związanych z częściami zamiennymi i zmniejsza konieczne zapasy narzędzi.

Listwy ze stali szybkotnącej, dostępne w wielkościach 15 mm, 20 mm i 25 mm, zapewniają wysoką stabilność płytek o szerokości od 2 mm do 6 mm. Są także odpowiednie do różnych imaków nożowymi obecnych na rynku. Imaki z chwytami kwadratowymi są dostarczane za pośrednictwem firmy Seco w wielkościach metrycznych i calowych, od 10×10 do 32×32.

Więcej informacji na temat systemu przecinania 150.10-JETI można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com/150_10.

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *