Automatyka i mechanika

Oprawki do toczenia i wytaczania – redukują wibracje w wielu zastosowaniach.

By  | 

Oprawki tłumiące drgania Seco Steadyline® zostały uzupełnione o nowe wersje mocowania. Najnowsze wytaczadła z możliwością mocowania we wrzecionach HSK-T/A63, HSK-T/A100 i Seco-Capto™ C8 umożliwiają korzystanie z wysokiej wydajności narzędzi w jeszcze większej liczbie zastosowań.

Oprawka HSK-T/A pozwala wykorzystać narzędzia do statycznych operacji toczenia na tokarkach z wrzecionami HSK-T a także operacji rozwiercania w centrach obróbczych z wrzecionami HSK-A. Systemy HSK-T i HSK-A są całkowicie kompatybilne. Różnica polega na tym, że HSK-T ma jeden rowek napędowy o zmniejszonych wymiarach i mniejszych tolerancjach. Dostępne są oprawki HSK-T/A63 o długościach 6xD i 8xD oraz HSK-T/A100 o długościach 6xD, 8xD i 10xD.

Oprawka Seco-Capto C8 stanowi uzupełnienie dostępnych już wielkości C4, C5 oraz C6 i jest dostępna w długościach 6xD, 8xD 10xD.

Oprawki tokarskie / wytaczadła Steadyline zmniejszają niepożądane wibracje w ekstremalnych warunkach skrawania dzięki „systemowi dynamiczno-pasywnemu” w korpusie oprawki. Pozwala to osiągać większe prędkości usuwania materiału, mniejsze naprężenia obrabiarki i gładkie powierzchnie obrobione. Umożliwia to osiągnięcie podczas operacji toczenia i wytaczania większego wysięgu, który nie byłby możliwy do uzyskania przy użyciu konwencjonalnych wytaczadeł o tej samej długości. Kompaktowe, modułowe złącze GL tych wytaczadeł zapewnia wysoką dokładność centrowania i powtarzalność narzędzi do toczenia i głowic do wytaczania, a także szybką wymianę narzędzi.

Więcej informacji dotyczących tłumiących wibracji narzędzi Steadyline można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com/steadyline.

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *