IT

Pełna kontrola nad technologicznym obiektem

By  | 

Dnia 11 października w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie nowego technologicznego showroomu. To miejsce, w którym spotykają się najnowsze dostępne rozwiązania dla biznesu stworzone przez firmę Samsung z inteligentnymi systemami automatyki budynkowej. Rezultatem tego połączenia jest obiekt przenoszący odwiedzających w namacalny świat IoT (Internet of Things). Nowy punkt na technologicznej mapie Warszawy jest efektem współpracy koreańskiego giganta z polską firmą APA Group.

Showroom Samsunga to wyjątkowe miejsce, w którym można zapoznać się z najnowszą ofertą rozwiązań przeznaczonych dla segmentu biznesowego. Obiekt mieszczący się przy ulicy Postępu w Warszawie został zaprojektowany tak, aby odwiedzający mogli w sprzyjającej atmosferze i towarzystwie najnowocześniejszych technologii rodem z Korei przenieść się na chwilę do świata cyfrowych możliwości. Prezentacja inteligentnych rozwiązań obejmuje praktyczne wdrożenia w obiekcie, którego część będzie zarządzana przez Vision BMS, polski system automatyki budynkowego zaprojektowany przez APA Group.

System automatyki budynkowej to zaawansowane narzędzie do kompleksowej kontroli podsystemów, instalacji i sprzętów funkcjonujących w danym budynku. W przypadku showroomu do systemu podpięte zostało oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt video, czujniki ruchu oraz klimatyzacja. Dzięki tej kompilacji obiekt sam przystosowuje się do odwiedzających, ich ilości oraz rozmieszczenia w przestrzeni, ustalając parametry, które są dla odwiedzających najbardziej komfortowe. Dodatkowo, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu znajdują się czujniki kontrolujące stężenie dwutlenku węgla oraz nasłonecznienie, które determinuje natężenie oświetlenia wewnątrz obiektu.

Informacje gromadzone przez system analizowane są automatycznie, a reakcja na ich zmiany dokonywana jest w czasie rzeczywistym. Jednak dla poczucia pełnej kontroli zarządzający showroomem może w dowolnym momencie przejść do sterowania ręcznego, które odbywa się przez specjalnie zaprojektowaną aplikację. Dane zgromadzone przez czujniki i sprzęt Samsunga w systemie możemy przy pomocy aplikacji dowolnie prezentować lub zmieniać. Panel dotykowy, który pełni funkcję centrum dowodzenia wszystkimi składowymi systemu, umieszczony jest w centralnej części showroomu, w punkcie o nazwie doskonale opisującej jego funkcjonalność, czyli IoT (Internet of Things). Celem nadrzędnym wprowadzonego rozwiązania automatyki budynkowej jest wygenerowanie oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu w pełni funkcjonalności obiektu.

Aby system mógł działać zgodnie ze swoimi założeniami, potrzebny jest bezpośredni dostęp do danych z jego otoczenia. W przypadku informacji gromadzonych przez czujniki sprawa jest bardzo prosta, jeśli zaś chodzi o sprzęt, to wymagał on stworzenia modelu współpracy, który jest unikatowy na skalę europejską. Aby poziom automatyzacji i wynikających z niej udogodnień był najwyższy, inżynierowie systemu Vision BMS uzyskali specjalny dostęp do protokołów Samsunga. To druga w całej Europie firma dopuszczona do poufnych informacji związanych z oprogramowaniem jednego z największych koncernów technologicznych. Inne systemy, które są zintegrowane z systemem Samsunga, są z nim połączone poprzez tzw. bramkę – rodzaj zabezpieczającej przejściówki, która blokuje bezpośredni dostęp do danych. APA Group ma zaś całkowicie otwarty wgląd w protokół Samsunga.

Aby mogło dojść do takiego rodzaju bliskiej współpracy, firmy musiały obdarzyć się dużym zaufaniem, które w przyszłości może przełożyć się na kolejne innowacje w świecie technologii. Obie grupy są liderami w swoich branżach. Połączenie doświadczeń i osiągnięć ich inżynierii otwiera przed inteligentnymi technologiami nowe możliwości rozwoju. Vision BMS jest systemem modułowym, co oznacza, że może być stopniowo rozbudowywany i etapami przejmować kontrolę nad nowymi podsystemami. Dalsze pogłębianie stosunków biznesowych bez przeszkód może więc przełożyć się na udoskonalanie technologii, jakimi dysponują firmy.

Więcej informacji na: www.apagroup.info


Kontakt dla mediów:
Przemysław Kozera
media@apagroup.pl
mobile: +48 786 100 058
Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonalnością aplikacji Vision BMS:
iOS – https://itunes.apple.com/pl/app/awangarda/id1143021555?l=pl&mt=8
Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.visionsystem.awangarda

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *