Napędy i sterowanie

Płaski czytnik dla systemów śledzenia track-and-trace.

By  | 

Czytnik RFID All-in-One typu BIS M-4008.

BIS M-4008 to nowy czytnik RFID typu All-in-One z wbudowanym mikroprocesorem, zaprojektowany przez firmę Balluff. Charakteryzuje się pasmem pracy 13,56 MHz i wytrzymałą obudową z ciśnieniowego odlewu cynkowego o stopniu ochrony IP67. Dzięki wbudowanemu interfejsowi Profinet może się współpracować bezpośrednio z poziomem sterowania bez dodatkowego modułu komunikacyjnego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Stanowi on doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędny jest płaski czytnik do wykrywania nośników danych umieszczonych na obrabianych przedmiotach oraz do wykrywania produktów z nośnikami danych pojawiającymi się w poszczególnych stacjach. Typowe zastosowania obejmują kontrolę przepływu materiałów na liniach produkcyjnych, taśmy transportowe i linie montażowe.

Jest to jedyny na rynku czytnik all-in-one z wbudowanym 2-portowym switchem Ethernet umożliwiającym pracę w topologii liniowej i pierścieniowej. Zintegrowany web serwer umożliwia zdalne monitorowanie statusu urządzenia. Status jest również sygnalizowany za pomocą znajdujących się na obudowie diod LED.

Nowy czytnik obsługuje nośniki danych RFID pracujące w standardzie ISO 15693. W przypadku konieczności zapewnienia większej szybkości transmisji można po prostu wybrać z oferty Balluff nośniki typu high-speed zapewniające nawet 8-krotnie szybszą transmisję od standardowej i zawierające pamięć o pojemności do 128 kB.

BIS M-4008 pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na etapie instalacji. Obudowa wykonana z wysokociśnieniowego odlewu cynkowego może być montowana bezpośrednio na metalu na kilka sposobów. Bezpośrednie połączenie z siecią Profinet również oznacza sporą oszczędność czasu i kosztów związanych z prowadzeniem okablowania. Kolejną zaletą jest możliwość zastosowania taniego, standardowego 4-żyłowego kabla M12 dla linii zasilania i połączenia Profinet.

Dane nadrzędne urządzenia są dostępne w postaci pliku GSDML do parametryzacji. Gotowe bloki funkcyjne ułatwiają programowanie sterowników S7.

http://www.balluff.pl

Balluff Sp. z.o o.
Address ul. Muchoborska 16
54-424 Wroclaw
– –
Phone : +48 71 338 4929
Fax : +48 71 338 4930
balluff@balluff.pl

BALLUFF GmbH
Schurwaldstrasse 9
73765 Neuhausen a.d.F.
Germany
ZIENERT Detlef
Phone : +49 7158 173 0
Fax : +49 7158 173 50 10
detlef.zienert@balluff.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *