Automatyka i mechanika

Platforma Beyond Evolution ™ ułatwia operacje rowkowania i odcinania.

By  | 

Nowatorska konstrukcja zapewnia prawdziwą łatwość użytkowania, znacząco redukuje ilości komponentów i zapewnia wyższą wydajność w wielu aplikacjach.

W przemysłowym świecie o stale wzrastającej złożoności, proste rozwiązania, które doskonale działają i zapewniają oszczędności są jak powiew świeżości. Platforma Beyond Evolution jest właśnie tego typu przypadkiem w zakresie operacji rowkowania i odcinania.

Co stało za uruchomieniem najlepszego systemu rowkowania i odcinania?” zastanawia się Mark Filosemi, starszy menedżer produkcji w firmie Kennametal.”Rozpoczęliśmy od dłuższej przewidywalnej żywotności narzędzi i wyższej prędkości skrawania. Ale nasi klienci chcieli czegoś innego, oczekiwali prostoty. To było to. Chcieli wreszcie przestać przeglądać setki stron katalogów i analizować tysiące pozycji, ponieważ było to trudne, zajmowało dużo czasu i generowało koszty.”

Łatwość wyboru i użytkowania stały się podstawą rozwoju platformy Beyond Evolution. Główny cel stanowiło zaoferowanie systemu, który byłby mniej skomplikowany w nawigowaniu i wyborze, a jednocześnie równie prosty w codziennym użytkowaniu.

Ale nie zatrzymaliśmy się na tym etapie”, dodaje Filosemi. W trakcie opracowania platformy Beyond Evolution, zespół poddawał w wątpliwość każdy detal, aby rozszerzyć nasze rozumienie potrzeb klientów. Dzięki głębokiemu doświadczeniu konstrukcyjnemu i innowacyjnej technologii, firma Kennametal zapoczątkowała wejście na rynek najbardziej uniwersalnej i wydajnej platformy.

Zastrzeżona konstrukcja potrójnego V
Beyond Evolution to jednostronny system do rowkowania i odcinania, pozwalający na głębsze rowkowanie niż systemy dwustronne, Zastrzeżona konstrukcja „potrójnego V” z górnymi, dolnymi i bocznymi V-kształtnymi gniazdami w kieszeni uchwytu narzędziowego tworzy efekt dociągnięcia zapewaniający wysoką stabilność dla operacji głębokiego rowkowania, rowkowania czołowego, toczenia i kształtowania oraz innych zastosowań.

Rezultaty
Platforma Beyond Evolution wykonuje głębsze rowki niż systemy dwustronne. Toczy z zachowaniem 90% stabilności i pozwala na wymienność osprzętu bez względu na geometrie czy aplikacje. Oferuje dokładniejsze tolerancje, większe głębokości skrawania oraz nowe geometrie do aplikacji toczenia i zagłębiania. Najbardziej widocznym efektem technologii Beyond Evolution „jednego systemu do każdej aplikacji” (i jednocześnie najbardziej pożądanym) jest redukcja ilości elementów o 35% w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych. To sprawia, że platforma Beyond Evolution stanowi łatwy wybór, ponieważ oprócz prostoty użytkowania, pozwala ograniczać konieczną powierzchnię magazynową i wydatki. Tam, gdzie standardowe produkty skupiają się na pojedynczej linii rozwiązań, Beyond Evolution jest oferowany w wielu różnych gatunkach do dziesiątek aplikacji, stanowiąc pełną linię ofertową, zapewaniającą wyższą wydajność i redukcję kosztów.

Katalog Innowacje 2016 oraz rozwiązanie NOVO
Znacznie więcej informacji, obejmujących opisy gatunków, rekomendacje w zakresie prędkości i posuwu oraz pełne info o zamówieniach jest dostępnych w nowym katalogu Innovations 2016 firmy Kennametal- nieocenionym źródle w zakresie najnowszych osiągnieć w całym obszarze aplikacji Kennametal. W celu pobrania cyfrowych wersji lub prośby o wersję drukowaną należy odwiedzić stronę www.kennametal.com

Co więcej, platforma Beyond Evolution jest dostępna w NOVO, aplikacji cyfrowej wiedzy procesowej Kennametal. Dzięki potężnej wiedzy procesowej dostępnej na iPad i inne cyfrowe urządzenia, NOVO pomaga użytkownikom określać parametry obróbki, takie jak kształtowanie czy rowkowanie w specyficznych materiałach roboczych, a następnie ograniczyć zestaw produktów do takich jak Beyond Evolution, które są w stanie wykonać zadanie. To zapewnia znacznie bardziej użyteczną wiedzę o procesach niż jakikolwiek inny katalog online, a wszystko to w ułamku czasu w stosunku do standardowych rozwiązań.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Więcej informacji na stronie www.kennametal.com.

O firmie Kennametal
Firma Kennametal opracowuje od ponad 75 lat zaawanspwane i innowacyjne materiały, jest globalnym liderem technologii przemysłowych zapewniającym swoim klientom zwiększoną produktywność dzięki eksperckiej wiedzy o materiałach, oprzyrządowaniu i rozwiązaniach ograniczających zużycie. Klienci z sektorów takich jak przemysł lotniczy i wydobywczy, energetyka produkcja przemysłowa i transport współpracują z Kennametal w celu zwiększenia precyzji i efektywności swoich procesów produkcyjnych. Każdego dnia blisko 13 000 pracowników firmy pomaga klientom w ponad 50 krajach utrzymać przewagę konkurencyjną. W roku fiskalnym 2015 firma Kennametal wygenerowała przychody w wysokości ponad 2,6 mld $.
Więcej informacji na stronie www.kennametal.com

Kennametal Polska, Sp. z.o.o.
ul. Bolesława Krzywoustego 7
61-144 Poznań, Poland
FRYZA Anna
Phone : + 48 61 6656500
Fax : + 48 61 6656504
anna.fryza@kennametal.com

Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
GROMOLL Carsten
Phone : +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *