Automatyka i mechanika

Platforma TopCut 4 do wykonywania otworów z wymiennymi płytkami.

By  | 

Platforma TopCut 4 do wykonywania otworów z wymiennymi płytkami opracowana przez firmę WIDIA- seria wysoko wydajnych narzędzi do wielu zastosowań.

Przystępna cena, możliwość wykonywania wysokiej jakości otworów oraz duża żywotność narzędzi zapewniają znaczące korzyści dla użytkowników.

TopCut4_group.jpg_ico500

Rozszerzone możliwości i poprawiona wydajność zapewniają doskonałe rezultaty nowej platformy do wykonywania otworów Top Cut4 firmy Widia, stanowiącej jedno rozwiązanie dla wielu problemów. Platforma Top Cut 4 jest skierowana do użytkowników, którzy potrzebują pojedynczego wiertła do zastosowań w różnych aplikacjach wiercenia i wielu materiałach roboczych. Szeroki zakres możliwości zastosowań obejmuje wykonywanie otworów przelotowych i krzyżowych, nachylonych wejść i wyjść, naroży oraz w wałkach pod kątem prostym do osi, w powierzchniach wklęsłych i wykonywania serii (łańcucha) otworów. Cztery krawędzie skrawające w połączeniu z technologią gatunków WIDIA Victory skutkują znacząco wyższymi wartościami prędkości i posuwu, wyższymi wartościami usuwania metalu i przedłużoną żywotnością, co wszystko przekłada się na niższe koszty w przeliczeniu na krawędź skrawającą.

Stabilność procesu to znaczące wyzwanie, które napędzało opracowanie Top Cut4, mówi menadżer produktu Vivian Pavlov z firmy WIDIA. „Stabilność procesowa oznacza zdolność do szybkiego doboru i skutecznego zastosowania narzędzi nawet w niesprzyjających lub niestabilnych warunkach. Użytkownicy potrzebują jednego wiertła, które można zastosować w różnych operacjach wiercenia i materiałach obrabianych. Top Cut 4 odpowiada na to wyzwanie za pomocą wydajności skrawania przy wyższych prędkościach, co sprawia, że jest to sprawdzony wybór o najniższym koszcie na krawędź.”

Centralne i peryferyjne płytki Top Cut 4 posiadają zastrzeżone technologicznie profile skrawające dla doskonałej zdolności centrowania i penetrowania elementu obrabianego. Zewnętrzne i wewnętrzne (centralne i peryferyjne) płytki są łatwe do zidentyfikowania w celu uniknięcia zamiany. Są one dostępne w gatunkach do aplikacji wysokich prędkości, wysokiej wytrzymałości i znacznych wartości usuwania metalu. Ponadto dostępne są specjalne geometrie posiadające cechy, takie jak wzmocnione krawędzie skrawające i łamacz wiórów dla stali, żeliwa i materiałów o krótkich wiórach lub zoptymalizowany rowek wiórowy dla stali nierdzewnej, stali generujących długie wióry oraz zastosowań, w których wymagane jest niskie zużycie energii.

Dodatkowo platforma Top Cut4 to sztywne i stabilne korpusy o długościach 2xD, 3XD 4XD 5XD w konfiguracjach metrycznych i calowych – w zakresie dostępnych średnic od 12 do 68 mm. Osiem wielkości płytek pokrywa kompletny zakres średnic. Profile centralnych i peryferyjnych płytek pracują razem, zapewniając doskonałą stabilizację wiertła, zapobiegającą przesuwaniu się narzędzia nawet na nieregularnych powierzchniach. Solidne rdzenie posiadają spiralne, głębokie rowki dla skutecznego odprowadzania wiórów nawet przy długościach 5XD. Duże otwory na chłodziwo zapewniają wydajne chłodzenie i wydłużoną żywotność płytek.

Co więcej, platforma Top Cut 4 jest dostępna w , aplikacji cyfrowej wiedzy procesowej WIDIA. Dzięki potężnej wiedzy procesowej dostępnej na iPad i inne cyfrowe urządzenia, NOVO zapewnia znacznie bardziej użyteczne informacje niż jakikolwiek innych katalog online, a wszystko to w ułamku czasu w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań.

Więcej informacji na stronie www.widia.com

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Usługi i produkty marki WIDIA od ponad 80 lat są synonimem innowacji w branży obróbki metali – od pierwszych na świecie opatentowanych węglikowych płytek wieloostrzowych do pionierskiego opracowania gatunków powlekanych. Marka WIDIA oferuje precyzyjnie opracowane produkty i indywidualnie dopasowane rozwiązania. Dzięki tysiącom produktów z zakresu frezowania, toczenia, obróbki otworów i systemów narzędziowych dostępnym poprzez globalną sieć autoryzowanych dystrybutorów klienci mogą w jednym miejscu znaleźć wszystko, co spełnia ich wymagania.

Aby znaleźć odpowiedniego dystrybutora,
skontaktuj się z autoryzowanym przedstawicielem WIDIA +48 694 425 767
lub odwiedź nasza stronę internetową www.widia.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *