Diagnostyka

Precyzyjna i szybka analiza procesów termicznych.

By  | 

Nowe oprogramowanie do optymalizacji i analizy temperatury w piecach przemysłowych i piecach do wypalania ceramiki.

Operatorzy pieców przemysłowych i pieców do wypalania ceramiki mogą obecnie jeszcze lepiej wykorzystać posiadany sprzęt: nowe oprogramowanie DATAPAQ Insight Basic firmy Fluke Process Instruments zapewnia precyzyjną i szybką analizę procesów termicznych. Producent dostarcza szeroką ofertę barier termicznych i rejestratorów umożliwiających zapis profili temperaturowych wewnątrz pieca. Ograniczony do podstawowych, lecz bardzo przydatnych funkcji, pakiet DATAPAQ Insight Basic stanowi doskonałe narzędzie dla producentów obecnych na tym konkurencyjnym rynku. Nowa funkcja nanoszenia konturów generuje dwuwymiarowe mapy rozkładu ciepła obiektów, pozwalające operatorom linii produkcyjnych obrazować punkty gorące i zimne oraz identyfikować przyczyny ich powstawania, np. wadliwe palniki.

Producenci wyrobów ceramicznych mogą polegać na sprawdzonej i przetestowanej funkcji quartz index analysis do precyzyjnego monitorowania szybkości grzania i chłodzenia przy przejściu przez punkt inwersji kwarcu. Mogą ustawiać alarmy sygnalizujące przekroczenie określonej temperatury lub szybkości grzania. Do zwiększenia użyteczności przyczyniło się również wprowadzenie nowego, uproszczonego szablonu procesowego, gromadzącego wszystkie parametry procesowe i parametry pieca.

Oprogramowanie DATAPAQ Insight Basic jest dostępne w 14 wersjach językowych, pomiędzy którymi użytkownicy mogą się przełączać również w trakcie pracy. W pełni obsługuje nowe rejestratory danych DATAPAQ TP3 mogące współpracować nawet z 20 termoparami różnych typów oraz oferujące funkcje przejścia przez maksymalnie 10 przebiegów pomiarowych przed odczytem danych, rejestracji zdarzeń, punktów wyzwalania start/stop, monitorowania procesów w czasie rzeczywistym drogą radiową oraz zapewniające obsługę standardu Bluetooth.

O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.
Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.
Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd.

Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *