Wydarzenia

Prima Industrie otwiera nową siedzibę i centrum technologiczne

By  | 

23 maja w Collegno w Turynie odbyło się uroczyste otwarcie nowego centrum dowodzenia Prima Industrie, skąd firma kieruje grupą obecną w 80 krajach. Nowa inwestycja ma 5000 m2 i jest całkowicie samowystarczalna energetycznie – to wszystko dzięki wykorzystaniu przyjaznych środowisku materiałów i technologii. Centrum pomieści nie tylko biura grupy kierowanej przez Gianfranco Carbonato, ale będzie także miejscem spotkań i wydarzeń dla klientów, badaczy, współpracowników i gości z całego świata.

Prezes i założyciel Prima Industrie Gianfranco Carbonato, w obecności prezydenta Regionu Piemont Sergia Chiampariny, burmistrza Turynu Piera Fassiny i prezesa związku przemysłowców „Confindustria” Vincenza Boccii, 23 maja zainaugurował działalność nowej siedziby i centrum technologicznego przy ulicy Torino-Pianezza w Collegno. Mieścić się tam będą centralne biura grupy, która osiągając w 2015 r. obrót w wysokości 365 milionów euro, jest liderem w branży projektowania, produkcji i dostarczania systemów laserowych do zastosowania w przemyśle i maszyn do obróbki blachy, jak również elektroniki przemysłowej i technologii laserowych.

– Rozwój na przestrzeni lat spowodował potrzebę stworzenia głównego centrum, które mogłoby efektywnie koordynować file grupy. Projekt ten przewidzieliśmy na kilka lat. Dziś wreszcie mamy odpowiednie miejsce dla technologii naszej grupy, a zwłaszcza dla produktów naszego oddziału Prima Power. Na tym etapie posiadamy jeden z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych na świecie i dostarczamy produkty głównym klientom, z takich branż jak: motoryzacja, lotnictwo i kosmonautyka, HVAC, windy i schody ruchome, czy maszyny budowlane – mówi Gianfranco Carbonato, prezes i założyciel Prima Industrie. Otwarcie nowego centrum technologicznego daje nam możliwość zaprezentowania naszym Klientom fabryki i technologii, jakie wykorzystujemy. Jest to podstawowy wymóg dla technologicznie zaawansowanych grup, takich jak nasza, która inwestuje 6,5% swojego obrotu w prace badawczo-rozwojowe i oferuje wysoce innowacyjne produkty – dodaje.

DSC_0005

Całkowita powierzchnia nowego centrum, w które Prima Industrie zainwestowała 8,5 miliona euro (oraz około 6,5 miliona euro w pokazowe maszyny) zostało zbudowane w niecały rok po wmurowaniu kamienia węgielnego. Nowa inwestycja ma 5 000 m2: 2 500 m2 zajmują biura Prima Industrie i Prima Power, a 2 500 m2 przeznaczono na pomieszczenie pokazowe i udogodnienia dla klientów. Nowe centrum z łatwością pomieści jednocześnie 4 delegacje gości. Dodatkowo do ich dyspozycji pozostaje sala szkoleniowa na 80 osób i pomieszczenie pokazowe. Natomiast w centrum technologicznym Klienci znajdą 11 działających maszyn, w tym pełną linię produkcyjną.

DSC_0015

Budynek został wyposażony w najnowsze technologie, które zapewniają oszczędność energii, od termoizolacji przez wytwarzanie energii za pomocą paneli fotowoltaicznych i słonecznych po instalację geotermalną. Dodatkowo oświetlenie budynku jest całkowicie zautomatyzowane, dzięki systemowi automatyki budynkowej, co również obniża koszty utrzymania.  Oznacza to redukcję emisji CO2 o około 300 ton rocznie. Filozofia ta jest ściśle powiązana z koncepcją „Green Means”, którą Prima Industrie stosuje we wszystkich liniach produkcyjnych i która pozwala na znaczącą redukcję zużycia energii w porównaniu do tradycyjnych technologii (lasery – 45%, wykrawarki – 80%).

Źródło: Prima Power

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *