Automatyka i mechanika

Proste i ekonomiczne rozwiązania RS Components w zakresie Internetu Rzeczy.

By  | 

Proste rozwiązania zapewniające lepszy odczyt danych i rewolucyjne zmiany w procesie.

Electrocomponents plc (LSE:ECM), wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, oferuje całą gamę rozwiązań i produktów umożliwiających producentom szybkie i ekonomiczne wdrożenie koncepcji Smart Factory (Inteligentny zakład przemysłowy) i wykorzystanie możliwości Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things — IIoT).

RS oferuje użytkownikom dwa podstawowe sposoby wykorzystania możliwości sieci IIoT. Żaden z nich nie wymaga znaczących nakładów finansowych czy skomplikowanych zmian istniejącego systemu. Użytkownicy mogą wykorzystać możliwości dotychczasowych technologii PLC lub po prostu połączyć istniejącą infrastrukturę sieciową z nowoczesnymi systemami komunikacji.

W opinii Paolo Carnovale, Category Marketing Manager – Automation & Control w RSSystemy automatyki przemysłowej i infrastruktury IT to złożone elementy wysokiej wartości. Nie można ich po prostu usunąć, by wdrożyć nowe technologie. RS wprowadza do oferty szereg rozwiązań, które umożliwią połączenie istniejących tradycyjnych systemów z Internetem Rzeczy. Jeśli zainstalowany czujnik lub sterownik PLC zostały zaprojektowane, aby przesyłać dane za pośrednictwem portu szeregowego z wykorzystaniem protokołu Modbus, nie oznacza to, że ich danych nie da się przetworzyć i dostosować do systemów IoT”.

Jeśli chodzi o możliwość wymiany sterownika PLC, RS oferuje szereg opcji od wiodących dostawców, w tym zestaw startowy Siemens SIMATIC S7-1200 + HMI KP300, zapewniający interfejs komunikacyjny, spełniający najwyższe standardy komunikacji przemysłowej oraz zestaw startowy sterownika HMI Magelis SCU firmy Schneider Electric, składający się z panelu HMI zintegrowanego ze sterownikiem PLC, umożliwiającego łączność Ethernet i bezproblemową integrację z większą siecią.

Ciekawym rozwiązaniem z zakresu oprogramowania jest system groov firmy Opto 22 — system interfejsu z łącznością sieciową, który łączy się łatwo prawie z każdym układem i jest dostępny jako autonomiczne wyposażenie sprzętowe lub serwer PC działający w oparciu o system Windows. Łączność Ethernet dla istniejących systemów zapewniają także układy pośredniczące, takie jak bramka Ethernet ED-204 firmy Brainboxes, którą można wykorzystać do połączenia sterowników PLC z układami do gromadzenia i analizy danych bazujących na komputerze PC.

Popularne stają się także czujniki i układy z łącznością Ethernet, takie jak AX8 firmy FLIR. Dzięki zgodności z protokołami EtherNet/IP i Modbus TCP układy te mogą bezpośrednio przekazywać wyniki analizy i sygnały alarmowe do większego, zautomatyzowanego systemu. Łączność Ethernet nie jest konieczna, aby urządzenie mogło działać w sieci IoT, czego dowodem jest czujnik temperatury na podczerwień PyroNFC firmy Calex. Czujnik ten można w pełni skonfigurować za pomocą smartfona z technologią NFC, a następnie wykorzystać jako łącznik z większą siecią.

RS oferuje różnorodne opcje umożliwiające stworzenie inteligentnego zakładu przemysłowego. Od prostych elementów dyskretnych z zakresu automatyki, poprzez układy umożliwiające sterowanie procesem i liniami produkcyjnymi w całym zakładzie, aż do systemów zdalnego sterowania i monitorowania. Dzięki tym produktom nawet najstarsze tradycyjne systemy można przekształcić w supernowoczesne rozwiązania, które umożliwiają kierownictwu wprowadzenie usprawnień w działaniu zakładu i wyższą wydajność. Są to fundamenty, na których opiera się czwarta rewolucja przemysłowa (Przemysł 4.0).

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2015 osiągnęła dochody w wysokości 1,27 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.
Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter:
@RSOnline_PL;
@RSComponents;
@designspark1RS

RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *