Wydarzenia

RS Components promuje kreatywność studentów

By  | 

Konkurs dla wszystkich studentów uczelni technicznych w Polsce
firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, promuje innowacyjność techniczną wśród studentów. Firma ogłosiła konkurs z nagrodami dla osób, które wykażą się talentem technicznym. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu i przesłanie go na adres mikrowitryny na stronie internetowej firmy. Projekty mogą powstawać w grupach liczących nie więcej niż trzy osoby. Powinny cechować się kreatywnością i innowacyjnością.

W ramach działań związanych ze sponsorowaniem uczelni wyższych firma RS Components organizuje konkurs dla wszystkich studentów uczelni technicznych w Polsce. Uczestnicy powinny zaprezentować projekt, opracowany w oparciu o produkty dostępne w RS. Mogą także przesłać zdjęcie lub materiały wideo promujące dowolny produkt dostępny na stronie internetowej RS.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie pl.rs-online.com/konkurs i przesłać projekt w terminie do 31 stycznia 2016 r. na adres konkurs@rspoland.com. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę projektu, główne założenia projektowe, opis projektu oraz listę materiałową. Mile widziane są także krótkie nagrania wideo lub zdjęcia. W przypadku opracowania promocyjnych materiałów wideo, zgłoszenie powinno zawierać tytuł zdjęcia lub filmu wideo, zdjęcie w formacie JPEG (min. 300 dpi) lub nagranie wideo w jakości FULL HD (o czasie trwania maks. 4 minuty), dotyczące jednego produkty lub całego asortymentu dostępnego w RS. Do zdjęcia lub nagrania należy dołączyć opis.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 lutego 2016 r.
Ufundowane nagrody są całkiem atrakcyjne. Studenci mogą wygrać 3 x 3000 zł lub 2 x 1000 zł. Wszystkie projekty będą opublikowane na stronie internetowej RS i udostępnione w mediach społecznościowych.
Polscy studenci to ważne zasoby tego kraju. W międzynarodowej konkurencji znaczącą rolę odgrywa innowacyjny potencjał młodych ludzi o wykształceniu technicznym. Dlatego chcemy wykazać się odpowiedzialnością jako firma i zająć się promowaniem talentów technicznych. Byłoby mi bardzo miło, gdyby nasza firma mogła położyć podwaliny pod czyjąś pełną sukcesów karierę zawodową”, oświadczył Robert Dudzik, dyrektor regionalny na Europę Wschodnią.


O RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora dla inżynierów. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.

Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2015 osiągnęła dochody w wysokości 1,27 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components w serwisie Linkedin
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Powiązane linki:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com

pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *