Wydarzenia

RS Components przedstawi nowe, bezpłatne oprogramowanie do projektowania systemów elektrycznych podczas targów MAINTENANCE 2015 w Krakowie

By  | 

Warszawa, 21 września 2015 – W dniach 6 i 7 października 2015 RS Components ponownie weźmie udział w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji — MAINTENANCE 2015. Na stoisku B 44 w Centrum Targowo-Kongresowym Expo w Krakowie specjaliści z RS przedstawią nowe, bezpłatne oprogramowanie dla projektantów elektryków —DesignSpark Electrical. Poza tym odwiedzający będą mieli okazję poznać ofertę tego dystrybutora, obejmującą ponad 500 000 produktów dostępnych na RS Online oraz profesjonalne usługi.

DesignSpark Electrical to oprogramowanie projektowe dla osób, które nie korzystają z narzędzi projektowych CAD dla elektryków. To kompletny zestaw narzędzi CAD, zapewniający kluczowe korzyści oraz oszczędność czasu i eliminację błędów, przeznaczony do projektowania pulpitów sterowniczych, maszyn i urządzeń oraz systemów elektrycznych. Jest to nowe, bezpłatne narzędzie, które udostępnia funkcje oprogramowania CAD dla elektryków firmom, dla których cena istniejącego, komercyjnie stosowanego oprogramowania CAD jest zbyt wysoka. DesignSpark Electrical znacznie ułatwia projektowanie systemów elektrycznych i układów z zakresu automatyki oraz pomaga klientom RS rozwijać możliwości w zakresie projektowania i zwiększać konkurencyjność produktów.

Głównym elementem oprogramowania DesignSpark Electrical jest zintegrowana biblioteka obejmująca ponad 250 000 części i podzespołów. Do innych najważniejszych funkcji tego wyjątkowo funkcjonalnego i intuicyjnego w obsłudze oprogramowania należą inteligentne i specjalistyczne narzędzia do programowania systemów elektrycznych oraz funkcja tworzenia odniesień i sprawdzania ważności w czasie rzeczywistym, umożliwiająca tworzenie dokładnych schematów 2D panelu. Wszystkie te funkcje zapewniają oszczędność czasu i eliminację błędów.

Poza prezentacją oprogramowania RS Components przedstawi ofertę dla klientów z branży utrzymania ruchu, obejmującą asortyment od ponad 2500 producentów — od produktów dla automatyki i przyrządów elektrycznych, po narzędzia i materiały eksploatacyjne znanych światowych marek, takich jak Phoenix Contact, Schneider Electric, SMC, Siemens, ABB, Fluke, 3M, Bosch i Knipex.

Poza produktami innych dostawców RS Components oferuje różnorodne produkty własnej marki, które mają znaczącą zaletę — ich parametry techniczne i wytrzymałość są porównywalne do tych, którymi cechują się produkty bardziej znanych dostawców, lecz ich cena jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Klienci z sektora utrzymania ruchu stanowią jedną z największych grup docelowych, do których adresowana jest oferta RS. Pozostali klienci to inżynierowie zajmujący się projektowaniem systemów elektronicznych, konstruktorzy maszyn i urządzeń oraz inżynierowie elektrycy oraz mechanicy.

„Ostatnie targi MAINTENANCE były dla nas dużym sukcesem. W tym roku znów spodziewamy się wspaniałych efektów. Oprogramowanie DesignSpark Electrical bardzo nam pomoże dotrzeć do naszych docelowych klientów i bardzo się cieszę, że możemy im zaoferować pomocne narzędzie. Naszym celem jest ułatwianie życia klientom”, mówi Robert Dudzik, Country Manager RS na Europę Wschodnią.

Źródło: RS Components

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *