BHP

RS Components wprowadza produkty chemiczne

By  | 

RS Components wprowadza produkty chemiczne do oferty w Polsce i Czechach
Wszystkie produkty posiadają etykiety oraz karty charakterystyki w języku klienta.
Warszawa, 14 kwietnia 2016 r.— firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, podjęła decyzję o jeszcze lepszym dopasowaniu swojej oferty do potrzeb klientów w Polsce i Republice Czeskiej, wprowadzając do sprzedaży produkty chemiczne. RS jest obecny i znany na tych rynkach już od pięciu lat, a od marca tego roku zaopatruje swoich klientów w produkty chemiczne, które jeszcze dokładnie spełniają ich wymogi i oczekiwania.
Wzbogacenie asortymentu RS daje klientom szansę na bardziej kompleksowe zaopatrzenie w tylko u jednego dostawcy – RS, bez konieczności korzystania z wielu źródeł zaopatrzenia. Wprowadzenie do oferty produktów chemicznych zgodnych z normami jest decyzją RS podjętą w odpowiedzi na życzenia klientów. Szersza gama produktów zwiększy świadomość marki i jej obecność na rynku, tym bardziej, że większość oferty stanowią produkty marki własnej RS Pro dystrybutora.
Przy wprowadzaniu nowego asortymentu firma kierowała się głównie wymaganiami klientów, aby produkty były zgodne z normami. Wszystkie produkty chemiczne są zaklasyfikowane i oznaczone zgodnie z obowiązującymi w Europie przepisami. Podczas pierwszej dostawy do każdego produktu zaklasyfikowanego jako niebezpieczny zostanie dołączona karta charakterystyki (Safety Data Sheet — SDS), która powinna być wykorzystana do oceny ryzyka związanego z BHP. Dzięki temu klienci będą mogli zastosować środki chroniące pracowników przed możliwym zagrożeniem. Najnowszą wersję karty charakterystyki będzie można pobrać ze strony RS lub uzyskać od zespołu obsługi klienta RS.
Nowa oferta RS powstała w oparciu o ofertę znanych marek. Znalazły się w niej takżę produkty własnej marki RS Pro, produkowane przez Electrolube, Ambersil i CRC Industries. „Teraz, kiedy stworzone zostały odpowiednie systemy i spełnione warunki przewozowe, możemy sukcesywnie powiększać liczbę produktów niebezpiecznych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów”, stwierdziła Katarzyna Rycman, dyrektor ds. projektu i procesu w Europie Wschodniej, która jest osobą odpowiedzialną za wprowadzenie produktów chemicznych do oferty w Europie Wschodniej.

Ponad 400 produktów z nowego asortymentu dostarczają firmy CRC i Electrolube Ltd, kluczowi producenci produktów chemicznych. RS współpracuje z firmą Electrolube Ltd już od 20 lat, a z CRC od 15 lat.
CRC Industries Europe z siedzibą w Belgii od ponad 50 lat produkuje szeroką gamę preparatów chemicznych przeznaczonych dla utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych. CRC oferuje szeroką gamę środków czyszczących, antykorozyjnych, smarów, klejów, farb, produktów dla spawalnictwa oraz produktów specjalnych pozwalających zaspokoić wymagania profesjonalnych użytkowników. Kluczową częścią oferty są aerozole, ale także wiele innych produktów dostępnych w zestawach. CRC oferuje także szeroką gamę produktów, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Produkty te mają w swojej nazwie skrót FPS (Food Processing Safe).
Firma Electrolube Ltd jest globalnym dostawcą specjalistycznych wyrobów chemicznych dla elektroniki. Firma prowadzi działalność w ponad 55 krajach na całym świecie, coraz silniej zaznaczając swoją obecność. Electrolube dostarcza innowacyjne rozwiązania dla następujących kategorii produktów: powłoki konforemne, zarządzanie cieplne, smary kontaktowe, obudowy zalewowe, żywice, produkty czyszczące, konserwacja i serwis.
Obydwaj producenci gwarantują wysoką jakość i powtarzalność produktów, stosując wysokiej jakości surowce oraz rygorystyczne normy technologiczne. Na swoich stronach internetowych firmy oferują możliwość otrzymywania automatycznych powiadomień o aktualizacjach kart charakterystyki zamawianych przez klienta produktów.
Robert Dudzik, Country Manager – Eastern Europe, jest zadowolony z rozszerzenia asortymentu: „Już od dłuższego czasu zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważnym produktem dla naszych klientów są materiały niebezpieczne. Podjęliśmy odpowiednie działania, aby udostępnić te produkty i jestem pewien, że nasi klienci skorzystają na tym i będą zaopatrywać się kompleksowo i częściej niż dotychczas w RS Components”.

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2015 osiągnęła dochody w wysokości 1,27 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *