Automatyka i mechanika

RS Components wspiera młodych inżynierów.

By  | 

RS Components partnerował zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej przy budowie najnowszego bolidu RT-07.

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów partnerowała zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej, przy budowie najnowszego bolidu RT-07. Zespół ten przez rok tworzył projekt, którego efektem jest wspomniany bolid będący kompilacją najlepszych rozwiązań z dziedziny technologicznej i motoryzacyjnej.

Premiera RT07-34

Warto przy tym wspomnieć, że projekt PWR Racing Team jest częścią inicjatywy międzynarodowej Formuła Student, mającej na celu organizację zawodów dla studentów, gdzie każdy z zespołów ma za zadanie skonstruować własny bolid, by potem wystartować w wyścigu. Duch zawodów nie tkwi jednak wyłącznie w samym wyścigu, który jest zwieńczeniem działalności zespołu, ale głównie w pracach projektowo-konstrukcyjnych prowadzonych w ciągu roku przez drużyny z całego świata. Organizowane na całym świecie zawody Formula Student są areną zmagań młodych inżynierów.

PWR Racing Team wraz ze swoim najnowszym bolidem, którego premiera odbyła się 3 czerwca we Wrocławiu, wystąpi w tym sezonie wyścigowym na torach: Silverstone w Wielkiej Brytanii, Hockenheimring w Niemczech oraz Most w Czechach.

Zespół RS Components Polska jest niezmiernie dumny, że może być częścią tak wspaniałego projektu, utalentowanego zespołu studentów Politechniki Wrocławskiej i razem z nimi odnosić międzynarodowe sukcesy.

Serdecznie zachęcamy młodych inżynierów oraz studentów do odwiedzania strony RS Online, na której można znaleźć informacje o nowościach w branży oraz o organizowanych przez RS konkursach dla studentów i wygrać cenne nagrody!

Premiera RT07-35
Zapraszamy również do odwiedzenia portalu DesignSpark – platformy online zrzeszającej ponad 250 000 użytkowników z całego świata. Można na nim znaleźć cenne wskazówki, wymieniać się pomysłami oraz korzystać z bezpłatnych zasobów oraz narzędzi do projektowania.

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym do 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *