Automatyka i mechanika

Seco poszerza asortyment

By  | 

Seco poszerza asortyment frezów do pracy z dużymi posuwami Jabro®

Firma Seco poszerzyła zakres zastosowań pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych Jabro-HFM JHF980 w obróbce skrawaniem z dużymi posuwami dzięki nowym opcjom z 4 i 5 ostrzami. Dodatkowe ostrza umożliwiają producentom części w takich gałęziach przemysłu jak lotnictwo i medycyna osiągnięcie maksymalnej wydajności przy planowaniu, frezowaniu rowków i frezowaniu wgłębnym.
Firma Seco wykorzystała najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania i szlifowania w celu zwiększenia liczby ostrzy we frezach walcowo-czołowych JHF980, dzięki czemu zapewniają one dwukrotnie wyższą prędkość posuwu w stosunku do wcześniejszych frezów z serii Jabro. Wyniki testów pokazują, że frezy z 4 i 5 ostrzami JHF980 gwarantują również większą niż poprzednie wersje trwałość ostrza przy stosowaniu tych samych prędkości posuwu.
Usuwanie metalu jest w przypadku nowych frezów do pracy z dużym posuwem JHF980 bardziej agresywne w porównaniu z konwencjonalnymi narzędziami i metodami frezowania. Producenci mogą zatem obniżyć swoje koszty produkcji i utrzymać konkurencyjność. Obróbka skrawaniem z dużym posuwem łączy małe osiowe głębokości skrawania z podwyższonymi prędkościami posuwu stołu w celu uzyskania wyższych prędkości usuwania materiału. Co więcej, siły skrawania są kierowane do wrzeciona w kierunku osiowym, co stabilizuje pracę oraz minimalizuje drgania i zużycie obrabiarki.
Frezy walcowo-czołowe JHF980 są wykonane z ultradrobnoziarnistego gatunku węglika i pokryte jednowarstwową powłoką TiAIN, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w pracy z dużym posuwem. Powłoka pomaga również obniżyć koszty eksploatacji, eliminując konieczność stosowania chłodziwa w wysokiej temperaturze. Warstwa TiAIN izoluje frezy i przenosi ciepło na wióry.
Średnice frezów w przypadku wersji z 4 ostrzami JHF980 wynoszą od 2 do 6 mm, natomiast w przypadku wersji z 5 ostrzami od 8 do 12 mm. Oba frezy są dostępne w długościach: 1,5xD, 5xD i 7xD. Podsumowując, frezy JHF980 sprawdzają się w szerokim zakresie zastosowań, który obejmuje obróbkę różnych części, od stali po mniej typowe materiały. Przykłady takich części to gniazda w obudowie, implanty kolanowe i trójwymiarowe zagłębienia. Frezy zmniejszają też koszty produkcji podczas obróbki płytkich i głębokich gniazd.
Optymalne stosowanie frezów JHF980 zależy od kilku czynników, począwszy od tego, wieku obrabiarki, po wielkość obrabianej części. Na przykład frezy mogą działać z maksymalnymi prędkościami posuwu, gdy używana jest bardzo sztywna, nowoczesna obrabiarka. Aby zapewnić optymalną ścieżkę frezu, ważne jest również prawidłowe programowanie. Przy właściwym programie CAM można za pomocą frezów JHF980 przeprowadzać na bokach części wykańczanie po stałej osi Z. Firma Seco może wspomóc producentów w opracowaniu takich strategii obróbki skrawaniem z dużym posuwem, które są najbardziej odpowiednie dla ich systemu pracy.
Więcej informacji dotyczących pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych Jabro-HFM JHF980 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej http://www.secotools.com/jabrosolid2.
Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com
Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *