Nowości produktowe

Seco prezentuje oprawki narzędziowe

By  | 

Firma Seco prezentuje oprawki narzędziowe z jednoczesnym kontaktem powierzchni stożkowej i czołowej

Aby sprostać rosnącym potrzebom specjalistów w zakresie wyższej produkcji i niezawodności procesu, firma Seco dodaje do swojej oferty nową gamę oprawek narzędziowych typu stożek-czoło. Nowe opcje zapewniają dwie powierzchnie kontaktu, oferując wyższą (w porównaniu ze standardowymi oprawkami) sztywność i zgodność podczas obróbki złożonych części przy wysokich parametrach skrawania.
Nowe oprawki narzędziowe zostały zaprojektowane do zastosowań z systemami wrzecion o dwóch powierzchniach kontaktu. Wykorzystują one odkształcenie plastyczne wrzeciona obrabiarki do osiągnięcia jednoczesnego dopasowania stożka i czoła kołnierza oprawki, tworząc połączenie o wysokiej sztywności i zapobiegając wciągnięciu oprawki narzędziowej do wrzeciona obrabiarki. Pozwala to dokładniej wyregulować bicie i uzyskać bardziej precyzyjne wyniki obróbki. Oprawki umożliwiają również stosowanie wyższych parametrów obróbki, a co za tym idzie, uzyskiwanie znacznie wyższej wydajności.
Poza obróbką skomplikowanych elementów oprawki typu stożek-czoło doskonale sprawdzają się przy dużych wysięgach narzędzi, wytaczaniu głębokich otworów oraz podczas obróbki rzadko spotykanych materiałów elementu obrabianego wymagających zwiększonych sił skrawania. Oprawki narzędziowe są dostępne dla wrzecion typu BT30 TF, BT40 TF, BT50 TF, CAT40, TF oraz CAT50 TF zarówno w programach metrycznych jak i calowych.
Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej http://www.secotools.com/toolingsystems

Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *