Logistyka produkcji

Skoncentruj się na danych urządzenia

By  | 

EPLAN Data Portal został rozbudowany o nowe funkcje aktualizacji, rozszerzania i filtracji danych urządzeń. Użytkownicy mogą rozpocząć projektowanie bez konieczności przechodzenia przez żmudny proces konfiguracji danych nadrzędnych. Nowy Report Center dostarcza producentom statystyk dotyczących pobrań oraz innych danych, które są istotne dla działów marketingu i sprzedaży.

Eplan Data Portal, obecnie dostępny z nową usługą internetową pozwala użytkownikom znaleźć wszystko, co jest wymagane do inżynierii projektowej oraz stanowi doskonałe narzędzie marketingowe dla producentów

Eplan Data Portal, obecnie dostępny z nową usługą internetową pozwala użytkownikom znaleźć wszystko, co jest wymagane do inżynierii projektowej oraz stanowi doskonałe narzędzie marketingowe dla producentów

W trakcie targów Hannover Messe, firma EPLAN zaprezentowała nową, płatną usługę internetową: EPLAN Data Portal Professional. Użytkownicy otrzymują tu rozbudowane funkcjonalności pozwalające aktualizować i wzbogacać funkcje urządzeń oraz rozszerzone możliwości filtrowania. Gdy dane urządzenia zostaną zaktualizowane w portalu, system informuje użytkowników o dostępności nowszych danych od tych, które obecnie znajdują się w ich lokalnej bazie danych. Zaletą jest możliwość przeprowadzenia aktualizacji pojedynczym przyciskiem zamiast manualnego wyszukiwania i zastępowania. Nowa funkcjonalność portalu – rozszerzanie danych działa już od początku projektu, gdy dane urządzeń nie są jeszcze dostępne w systemie zarządzania. Użytkownicy mogą wysłać listy urządzeń lub numery poszczególnych modeli do portalu, a następnie otrzymują koszyk zakupów wraz ze wszystkimi dostępnymi danymi urządzeń.
Oprócz danych handlowych, dostępne są w EPLAN Data Portal również makra, dokumentacja i dane produkcyjne. Projektowanie można rozpocząć bez konieczności przechodzenia przez żmudny proces konfiguracji danych nadrzędnych. Kolejną praktyczną zaletą jest to, że po rozszerzeniu danych zmiany są uwzględniane w trakcie całej procedury aktualizacji danych urządzeń. Rozbudowane opcje filtrowania, takie jak możliwość zapisu filtrów wstępnych mogą być przypisywane do poszczególnych użytkowników za pośrednictwem zintegrowanego systemu administrowania prawami. Komponenty mogą być umieszczane w projekcie znacznie szybciej, co skraca czas jego opracowywania.

Bezpośrednia wymiana, precyzyjne dane

W sytuacji kiedy komponenty są niewłaściwe lub nie znajdują się w bazie danych, użytkownicy mogą uzyskać kontakt e-mailowy do producentów bezpośrednio z portalu. Wszystko to jest możliwe dzięki poprawionej funkcjonalności kanału zwrotnego. Nie tylko użytkownicy zyskują po tych zmianach, producenci również. Otrzymują oni bezpośrednie odpowiedzi na kluczowe dla nich pytania: Ile razy pobrano komponent? W których krajach są wykorzystywane poszczególne produkty? Które produkty są najbardziej interesujące dla użytkowników? Kompleksowe wyliczenia dają działom sprzedaży i zarządzania precyzyjne dane kontrolne. Wykorzystując te informacje mogą precyzyjniej określać obszary działań prowadzące do zapewnienia sukcesu rynkowego ich produktów. Firma EPLAN pomaga producentom integrować w EPLAN Data Portal ich własne elektroniczne katalogi produktów. Zakres oferowanych usług obejmuje zarówno migrację z istniejących już katalogów i konfiguratorów produktów, jak również opracowywanie nowych konfiguratorów. Wynikiem jest zoptymalizowany elektroniczny katalog produktów oferujący użytkownikom indywidualne wsparcie inżynieryjne.

Zalety dla użytkowników

•    Szybka i łatwa lokalizacja danych urządzeń
•    Łatwa administracja danymi nadrzędnymi
•    Duża oszczędność czasu w procesie inżynierii projektowej
•    Wyższa jakość dokumentacji
•    Wsparcie procesów interdyscyplinarnych

Zalety dla producentów

•    Dodatkowy kanał sprzedaży
•    Bezpośredni dostęp do około 75 000 użytkowników EPLAN
•    Przeźroczystość danych dotyczących wykorzystania produktów firmy
•    Kompleksowe wyliczenia z danymi kontrolnymi
•    Bezpośredni kontakt e-mail między użytkownikiem i producentem

https://www.youtube.com/watch?v=BLc712lYLHM

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

Źródło: EPLAN Software & Service

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *