Automatyka i mechanika

Nowa era bezpieczeństwa na rynku automatów do gier.

By  | 

Głównym obszarem zainteresowania całego globalnego sektora producentów automatów do gier jest ograniczenie ilości kradzieży i nadużyć przy jednoczesnym utrzymaniu zgodności ze zmieniającymi się wymaganiami branżowymi. Biorąc pod uwagę zatłoczone środowiska, gdzie zwykle są wystawiane automaty do gier, zintegrowanie odpowiednich mechanizmów bezpieczeństwa jest kluczowe dla ograniczenia strat Z tego powodu producenci wyposażenia do automatów coraz bardziej skupiają się w fazie projektowej na rozwiązaniach bezpieczeństwa fizycznego.

Firma Austrian Gaming Industries(AGI), będąca spółką zależną Novomatic AG i największym europejskim producentem automatów do gier, wdraża zaprojektowane przez Southco rozwiązania dostępowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wytrzymałości swoich maszyn.

Założona w 1980r, z siedzibą główną w Austrii, grupa Novomatic posiada spółki zależne w 45 krajach i eksportuje zaawansowane technologiczne wyposażenie do gier do ponad 80 krajów. Uznana w branży ze względu na swoje ciągłe zaangażowanie na rzecz badań i technologii, firma Novomatic stała się pionierem na polu automatów do gier.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Southco współpracowało z Novomatic w trakcie projektowania kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa fizycznego na bazie zamka obrotowego R4 dla automatu wrzutowego Dominator . Intuicyjna, dwustopniowa operacja ryglowania zabezpiecza dwa główne punkty dostępowe do maszyny.
Przekonaliśmy się, że jednostopniowe zamknięcie nie było wystarczająco bezpieczne, aby stanowić rzeczywiście wartościowe rozwiązanie, dlatego wybraliśmy dwustopniowy system zamknięć R4 Southco, który okazał się w pełni satysfakcjonujący”, powiedział inżynier produktu Alexander Geischläger.

W połączeniu z siłownikami AC i kablami Southco seria R4 zapewnia kompletne rozwiązania dla zdalnego ryglowania/blokowania. Zamki obrotowe Southco wykorzystują te trzy komponenty do zapewnienia zdalnego, manualnego uruchamiania oraz zapewnienia poprawionego bezpieczeństwa. Aby uruchomić system, serwisant musi zwolnić siłownik a załączony kabel aktywuje zamek obrotowy, umożliwiając otwarcie drzwi lub panelu w celu przeprowadzenia rutynowej konserwacji. Równie łatwo zamyka się drzwi poprzez ich popchnięcie (push-to-close).

Seria R4, pierwotnie zaprojektowana w celu zapewnienia znacznej siły i precyzji w aplikacjach drzwi samochodowych, z łatwością zabezpiecza wytrzymałe panele i pokrywy automatów do gier. Dyskretna natura zamka umożliwia jego montaż wewnątrz obudowy i ukrycie punktów ryglowania. To zwiększa bezpieczeństwo, a jednocześnie poprawia wzornictwo przemysłowe.

Wytrzymałe zamki Southco zamykane popchnięciem (push-to-close) są wybierane przez najważniejszych producentów automatów samoobsługowych i do gier jako integralna część propozycji bezpieczeństwa ze względu na zwiększone zabezpieczenia oraz jakość wzornictwa przemysłowego.

W Novomatic jesteśmy dumni z naszej chęci do wprowadzania innowacji” powiedział Geischäger.
Zwiększyliśmy wartość naszego popularnego automatu Dominator poprzez poprawę zabezpieczeń i stabilności. Kontrola dostępu ma ogromne znacznie dla branży, tak więc inwestycja ta ma kluczowe znaczenie. Jednym z kroków, które podjęliśmy było nawiązanie współpracy z Southco, światowym liderem w samoobsługowych rozwiązaniach kontroli dostępu„.

Zamki elektroniczne zgodne z branżowymi normami bezpieczeństwa
Zapewnienie zgodności ze zmieniającymi się regulacjami branżowymi stanowi ciągłe wyzwanie dla wszystkich producentów automatów do gier. Wiele organów regulacyjnych i komisji domaga się bardziej rygorystycznych regulacji bezpieczeństwa, które nie tylko będą chronić automaty do gier przed kradzieżą, ale również zabezpieczą je w trakcie rutynowych czynności obsługowych i konserwacyjnych.

Przykładowo, proponowane zmiany do włoskiej regulacji Comma 6a wymagają nie tylko modernizacji konstrukcji włoskich automatów do gier, ale także bardziej ścisłych wymagań certyfikacyjnych w zakresie konserwacji maszyn i ich kontroli na miejscu. Producenci mogą zapewnić zgodność z takimi regulacjami poprzez zintegrowanie inteligentnych zamków elektronicznych w automatach do gier.

Zamek obrotowy R4-EM, rozszerzając swoje możliwości poza wersjami mechanicznymi, oferuje tak samo bezpieczne ryglowanie dzięki całkowicie zintegrowanej technologii dostępu elektronicznego. Po połączeniu z istniejącym sieciowym systemem bezpieczeństwa, R4-EM oferuje możliwość elektronicznej kontroli uwierzytelnień i zdalnego monitorowania dostępu fizycznego do automatów do gier.

Gdy jest wymagany dostęp do automatu wrzutowego z centralnego systemu bezpieczeństwa zostaje wysłany zakodowany sygnał odblokowujący zamek. Umożliwia to administratorowi bezpieczeństwa wysyłanie bezpiecznej komendy dla zamka tylko wtedy, gdy autoryzowany personel jest gotowy do fizycznego dostępu do automatu. Opcjonalny mikroprzełącznik lub czujniki mogą zapewnić informację zwrotną o statusie zablokowania/odblokowania, a wersja z opóźnieniem czasowym może być utrzymywana w pozycji otwartej na czas nieokreślony w celu sterowania cyklami ręcznego otwierania i zamykania.

.Inteligentne zamki elektroniczne maja krytyczne znaczenie dla poprawnego działania kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa fizycznego, zezwalając na dostęp tylko zweryfikowanym użytkownikom oraz zapewniając wyjście dla zdalnego monitorowania i raportowania audytów. Za każdym razem, gdy następuje dostęp do zamka, rejestrowana jest elektroniczna sygnatura zapewaniająca niepodważalną informację o ścieżce audytu, która może być wykorzystana do zademonstrowania zgodności z regulacjami wymagającymi rejestrowania dostępu fizycznego.

O Grupie NOVOMATIC
Austrian Gaming Industries GmbH (AGI), będąca w całości spółką zależną NOVOMATIC AG, to globalna firmą specjalizująca się w projektowaniu, opracowywaniu, produkowaniu dystrybucji i sprzedaży elektronicznych automatów do gier oraz zaawansowanych produktów technologicznych. AGI, jako wiodący europejski producent oferuje jedno z największych portfolio produktów w branży.

Grupa NOVOMATIC
to jeden z największych producentów i operatorów technologii automatów do gier i jedna z największych zintegrowanych spółek tego typu na świecie. Grupa zatrudnia ponad 20 000 pracowników na całym świecie ( 3000 w Austrii). Założona przez przedsiębiorcę prof. Johann F. Grafa, grupa posiada lokalizacje w 45 krajach i eksportuje zaawansowane technicznie wyposażenie dla automatów do gier do ponad 80 krajów. Grupa obsługuje ponad 230 000 automatów do gier w swoich ponad 1500 tradycyjnych i elektronicznych kasynach( w tym również działających na zasadzie licencji). Częścią grupy jest także Admiral Sportwetten, wiodący w Austrii operator zakładów sportowych posiadający ponad 250 punktów sprzedaży, jak również Greentube Internet Entertainment Solutions GmbH firma specjalizująca się w grach online z siedzibą w Wiedniu.

Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA
UK
STURMAN Ulrike
Phone : +44 (0)1905 346567
Fax : +44 (0)1905 346501
usturman@southco.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *