Diagnostyka

Startuje czerwcowa seria bezpłatnych seminariów Fluke!!!

By  | 

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na czerwiec serię seminariów, które odbędą się w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Ich tematami będą m.in. badania termowizyjne w energetyce, przemyśle i budownictwie; utrzymanie ruchu – silniki elektryczne oraz analiza jakości energii – normy i narzędzia. Fluke zorganizuje w czerwcu także webinaria, dostępne online dla wszystkich zainteresowanych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

16 czerwca w Krakowie odbędzie się seminarium pt.
„Badania termowizyjne w energetyce, przemyśle, budownictwie”.

Kamery termowizyjne stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w energetyce, przemyśle, budownictwie, a nawet medycynie. Seminarium ma na celu dostarczyć uczestnikom wiedzę stanowiącą niezbędną podstawę do wejścia w świat podczerwieni w tym m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamer, czy jak wykonać raport z badań.

Już dzień później, 17 czerwca we Wrocławiu odbędzie się się seminaria dotyczące prewencyjnego utrzymania ruchu pt.
„Utrzymanie Ruchu – Silniki Elektryczne”.

Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Uczestnicy seminarium „Utrzymanie Ruchu – Silniki Elektryczne” dowiedzą się m.in. w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE, jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów.

Z kolei 22 czerwca w Warszawie odbędzie się seminarium
„Analiza jakości energii – normy i narzędzia”.

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami.
Prowadzący seminarium wyjaśnią m.in. jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, czy jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne.

Również na czerwiec firma Fluke zaplanowała dwa webinaria (seminaria online).

Pierwsze z nich odbędzie się 13 czerwca, dotyczyć będzie tematyki
“Zastosowanie termowizji w elektroenergetyce”
(rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231893/Registration ),
a kolejne – 21 czerwca i dotyczyć będzie tematyki
“Pomiary instalacji elektrycznych”
(rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231880/Registration)

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza: techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *