Diagnostyka

Statyw do skanowania liniowego SpotScan do pirometrów punktowych.

By  | 

Kompatybilny z bezkontaktowymi sensorami temperatury IR serii Endurance, Marathon, Modline 5 i Modline 7, udostępnia on innowacyjny mechanizm skanowania pozwalający użytkownikom zbierać wyniki pomiaru temperatury z większej powierzchni analizowanego obiektu.
Statyw do skanowania liniowego SpotScan zwiększa możliwości pomiarowe termometrów IR w wielu aplikacjach, począwszy od obróbki metali i nagrzewania indukcyjnego po produkcję grafitu. Doskonale nadaje się do monitorowania punktów gorąca i punktów zimna materiałów transportowanych na przenośnikach.
SpotScan pozwala zachować doskonałe właściwości optyczne zaawansowanych sensorów temperatury oferowanych przez Fluke Process Instruments, umożliwiające uzyskanie małej średnicy plamki, a dodatkowo oferuje funkcję przesuwania plamki po badanym obiekcie, pozwalającą uzyskać więcej informacji dotyczących krytycznych procesów produkcyjnych. Użytkownicy mogą identyfikować punkty gorąca na większym obszarze oraz monitorować w sposób ciągły wyjście analogowe, co pozwala na wykrywanie wahań temperatury wykraczających poza zdefiniowane wartości graniczne.
Statyw SpotScan pozwala operatorom zakładów przemysłowych wykorzystać układ kondycjonowania sygnałów z sensora do uzyskiwania informacji na kilka różnych sposobów. Przykładowo, funkcja “peak picker” pomaga identyfikować punkty gorąca na większym obszarze. Funkcje averaging/response time dają rozkład temperatury średniej na rozszerzonym obszarze. W każdym przypadku operator zyskuje możliwość analizowania rozszerzonego widoku, dostarczającego więcej danych pozwalających lepiej zrozumieć stan procesu.
SpotScan jest dostępny z różnymi opcjami celowania i okresowego badania jego dokładności. Wbudowane pokrętła zapewniają łatwe ustalanie pozycji skrajnych i środkowej zakresu skanowania oraz służą do programowania częstotliwości skanowania. W przypadku sensorów wyposażonych w celownik laserowy, użytkownik po włączeniu przyrządu od razu wie, w którym punkcie jest dokonywany pomiar. W przypadku sensorów z celownikiem optycznym, skanowanie może być zatrzymane w punktach skrajnych w celu dokonania regulacji.
SpotScan korzysta z zasilaczy DC wykorzystywanych przez sensory. Jest produkowany w trwałej obudowie o stopniu ochrony IP65, zapewniającej odporność na działanie temperatur do 60°C (140ºF). Może być wyposażony w opcję oczyszczania powietrza przydatną w środowiskach o dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com
O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.

Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd
Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *